Доступність посилання

ТОП новини

Рада відхилила запровадження в Україні біометричних паспортів


Верховна Рада відхилила закон, що запроваджує біометричні паспорти в Україні. За пропозицію Президента відхилити закон про документи, що засвідчують особу та підтверджують громадянство України, напередодні проголосували 304 народних депутати з 394 зареєстрованих.

Парламент ухвалив відповідний закон 23 вересня 2011 року. Однак глава держави незабаром повернув його до парламенту з пропозицією відхилити. Він послався на те, що закон становить ризики обмеження конституційних прав громадян, порушує взяті Україною міжнародні зобов’язання та не гарантує безпеки громадян.

Зокрема, порушенням конституційних гарантій, на думку глави держави, є запропоноване в законі створення державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування, до якої вноситиметься значний обсяг інформації про людину, зокрема додаткові біометричні дані. Крім того, порушенням Конституції є норма закону про внесення в документи, що підтверджують громадянство України, які засвідчують особу або її спеціальний статус, інформації, що містить додаткові біометричні дані. Порушенням Конституції також є пропозиція ввести збір, зберігання інформації про особу та можливість використання цієї інформації без згоди особи на підставі підзаконного акта, а не закону. Отже, йшлося у пропозиції Президента, закон створює можливість втручання держави в особисте життя громадян.

Запровадження біометричних паспортів є однією з вимог для отримання Україною безвізового режиму з країнами Євросоюзу.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG