Доступність посилання

ТОП новини

Азарова у Латвії заохочували до демократичних реформ


Нагадали українському прем’єру і про справу Тимошенко
Рига – У Латвії Прем’єр-міністр України Микола Азаров наголосив, що дві країни практично не мають спірних питань. А от латвійські колеги скористалися нагодою, щоб заохотити Україну робити більше в плані правових та демократичних реформ. У рамках цих обіцянок Києва Європейському Союзу українському прем’єру нагадали і про справу Юлії Тимошенко.

Майже на всіх заходах та зустрічах, в яких Микола Азаров узяв участь у рамках візиту, він наголошував на відсутності будь-яких спірних питань та непорозумінь у відносинах між Україною і Латвією. Проте латвійські колеги вважають, що стосунки з Україною мають значно більший потенціал.

Латвійський прем’єр Валдіс Домбровскіс, який підписав з Україною цілу низку програм співпраці, як наприклад, у сфері економіки, науки, технологій та інвестицій, звернув увагу на те, що Латвія зокрема, і Європа взагалі, чекають більшого від України.

«Ми збираємось наслідувати принцип «Більше за більше», який запровадив ЄС. Він фактично визначає, що Євросоюз активізує свої відносини з тими країнами «Східного партнерства», які досягли прогресу у здійсненні реформ. Зокрема, у випадку України це стосується конституційної реформи, реформи судової системи та зміцнення демократії в цілому», – зауважив Валдіс Домбровкіс.

Латвійська сторона не обійшла увагою тему щодо ув’язнення екс-прем’єра України Юлії Тимошенко.

«Що стосується цього питання, то ми обговорювали його у форматі «тет-а-тет» з паном прем’єром. Бо це питання викликає значну зацікавленість не лише Латвії, але Євросоюзу загалом. Воно також значною мірою розглядатиметься в контексті принципу «Більше за більше», – зазначив латвійський прем’єр.

Азаров пропонує електроенергію і закликає підтримати газотранспортний консорціум

Прем’єри обговорили також енергетичні питання. Зокрема, за словами Миколи Азарова, Україна запропонувала Латвії експорт електроенергії у розмірі 500 МВт.

А під час обговорення газового питання з’ясувалося, що Латвія платить Росії за постачання газу менше, ніж Україна.

У цьому контексті Микола Азаров зазначив, що нинішня холодна зима має спонукати ЄС та Росію до створення тристороннього газотранспортного консорціуму. Водночас він наголосив на відсутності політичної волі у цьому питанні з боку Росії та ЄС.

«Якщо була б політична воля, так само як і в усуненні економічної і фінансової кризи, так давним-давно і криза була б усунута, і консорціум був би створений. А так здебільшого створення консорціуму має уповільнений стан»,зазначив Микола Азаров, виступаючи в Латвійському університеті.

Азаров, на відміну від Януковича, відвідав Музей окупації Латвії

На завершення візиту Микола Азаров відвідав Музей окупації Латвії. Місцеві ЗМІ приділи цій події значну увагу, оскільки у перебігу візиту до Риги в 2010 році Президент України Віктор Янукович не став відвідувати цей музей.

В останній момент статус візиту Віктора Януковича був змінений з «державного» на «офіційний», оскільки державний візит у Латвію передбачає відвідування Музею окупації.

Музей окупації викликає гостру критику з боку Росії, оскільки фактично прирівнює радянський період в історії Латвії до нацистської окупації.
Також Азаров прочитав лекцію студентам та викладачам Латвійського університету, присвячену 20-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Латвією, і взяв участь бізнес-форумі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG