Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Греції схвалив новий пакет заходів суворої економії


Кабінет міністрів Греції схвалив у ніч на суботу кредитну угоду з Європейським Союзом. Необхідне для проведення угоди в життя голосування в парламенті країни має відбутися у неділю.

Відкриваючи засідання Кабміну, прем`єр-міністр Лукас Пападімос попередив, що будь-який розвиток подій, за якого угода не буде прийнята, може виявитися «катастрофічним». Він також заявив, що в уряді не братимуть участі партії і міністри, які не підтримають угоду.

У п'ятницю п'ять міністрів чи заступників міністрів, незгодні з новими антикризовими заходами, оголосили про вихід зі складу уряду.

«Трійка» міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський центробанк і МВФ) пропонує Греції другу кредитну програму обсягом у 130 мільярдів євро і списання боргу на 100 мільярдів євро в обмін на багаторічну програму економії. Від Греції вимагають, зокрема, скоротити витрати приблизно на 7% від ВВП до 2014 року і здійснити програму приватизації на 19 мільярдів євро. Вже цього року очікується первинний профіцит, тобто перевищення доходів над витратами без урахування обслуговування боргу, у розмірі 4,5% від ВВП. Економічне зростання має повернутися в 2013 році після п`яти років безперервної рецесії.

Сьогодні на вулицях Афін продовжуються масові демонстрації: профспілки, розгнівані черговим планованим зниженням зарплат і пенсій, вивели на вулиці тисячі людей.
XS
SM
MD
LG