Доступність посилання

ТОП новини

Азаров обурений висловлюваннями голови Росспоживнагляду на свою адресу


Прем'єр-міністр України Микола Азаров обурений висловлюваннями керівника російської Федеральної служби нагляду в галузі захисту прав споживачів і добробуту людини (Росспоживнагляду), головного державного санітарного лікаря Росії Геннадія Онищенка на свою адресу.

«Ваш санітарний лікар дозволяє собі на адресу Прем'єр-міністра висловлюватися. Це хіба нормально? У нас хіба дозволив би собі головний санітарний лікар України щось говорити на адресу прем'єр-міністра Росії? Він завтра вилетів би з роботи. Це не його рівень», – сказав Азаров на початку зустрічі з членами клубу головних редакторів ЗМІ країн СНД, Балтії та Грузії в суботу, звертаючись до представників російських ЗМІ.

Голова українського уряду наголосив, що «головний санітарний лікар має відповідати за санітарну ситуацію в країні, а не втручатися в політичні відносини між країнами».

У п'ятницю, 10 лютого, керівник Росспоживнагляду заявив, що він вирішив тимчасово зупинити виконання домовленостей щодо вирішення української «сирної проблеми», яких було досягнуто в четвер на його переговорах із міністром аграрної політики України Миколою Присяжнюком.

Він пов'язав таке рішення із заявами, які в п'ятницю зробили Прем’єр-міністр України Микола Азаров та міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. «До отримання вичерпних пояснень щодо цих заяв ми повертаємо ситуацію на стан першої половини дня четверга (до переговорів із Присяжнюком). Тобто ми визнаємо юридично нікчемними досягнуті домовленості до отримання вичерпних пояснень щодо позиції виконавчої влади України», – сказав Онищенко.

Раніше Прем'єр-міністр України Азаров заявив, що Москва і Київ домовляться з проблеми постачань українських сирів, назвавши цю продукцію високоякісною. «Наші сири – чудової якості. Там ніякої пальмової олії немає, але такі хитрощі є. В результаті такі бар'єри непотрібні створюються, але рано чи пізно ми домовимось, і ці бар'єри знімемо», – сказав він у п'ятницю в Ризі.

У свою чергу міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що від відсутності українського сиру в магазинах Росії програє російський споживач. «Здивували, м'яко кажучи, заяви керівника Росспоживнагляду щодо українських сирів», – сказав міністр під час лекції перед студентами Київського інституту міжнародних відносин.

Росспоживнагляд почав вилучати з обігу в Росії та тимчасово зупинив ввезення до Росії сирів українських виробників ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сир завод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область). За словами голови Росспоживнагляду Геннадія Онищенка, ця продукція не відповідає російським вимогам технічного регламенту на молочну продукцію та молоко.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG