Доступність посилання

ТОП новини

Бєлковський: подолати суперечності в українсько-російських відносинах поки нереально


Російський політолог Станіслав Бєлковський вважає, що у найближчому майбутньому подолати суперечності в українсько-російських відносинах неможливо. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

На думку Бєлковського, між економічними елітами Росії та України «є фундаментальні суперечності». «Ці суперечності будуть лише поглиблюватися. Навіть донецькі бізнесмени вже не можуть сприйматися як союзники Росії і прихильники Кремля, адже їхні головні економічні інтереси перебувають у сфері суперечностей – там само, де й інтереси їхніх російських колег», – сказав політолог.

«Найближчим часом подолати ці суперечності нереально, тому що все залежить від глибинної філософії російської та української еліт. Суперечності залишатимуться, доки ці еліти з цією філософією залишаються при владі в обох країнах», – зазначив Бєлковський і додав, що «залишається лише чекати, формувати нову філософію і нову еліту».

Російський політолог також пригадав, як у 2006 році український бізнесмен Петро Порошенко потрапив до «чорних списків» МЗС Росії. «Всі тоді казали, що це – такий собі жест проти помаранчевої влади. Хоча я казав, що це був результат лобізму російського бізнесмена Олега Дерипаски, який був конкурентом Порошенка в автомобільній галузі. Потім це було доведено і сам Порошенко у розмові зі мною це визнав», – наголосив Бєлковський і зазначив, що «все, що відбувається в українсько-російських відносинах, – це так чи інакше сума економічних та бізнес-суперечностей між елітами двох країн».
XS
SM
MD
LG