Доступність посилання

ТОП новини

По Харкову проїхав «трамвай закоханих»


По Харкову сьогодні проїхав «трамвай закоханих», прикрашений неодмінними атрибутами дня Святого Валентина – валентинками та повітряними кульками у вигляді серця, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Його маршрут розпочався з Південного залізничного вокзалу. Під час подорожі, яка тривала годину, екскурсовод Галина Семенченко розповідала пасажирам історії кохання відомих людей, пов’язані із Харковом.

Так, у Харкові у віці 47 років закохався у сільську 17-річну дівчину Олену відомий український філософ Григорій Сковорода. Але весілля так і не відбулося – наречений утік з-під вінця. Про історію Сковороди у Харкові нагадує вулиця Полтавський шлях, якою він часто ходив до нареченої в селище Валки.

Екскурсовод Галина Семенченко розповідає про харківські історії кохання
Екскурсовод Галина Семенченко розповідає про харківські історії кохання
Район Гончарівка, яким проїхався «трамвай закоханих», пов’язаний із відомою п’єсою Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці», події якої розгортаються якраз, як розповіла Галина Семенченко, у харківській слободі та біля річки Лопань.

Трагічною є історія кохання відомого режисера Леся Курбаса та його дружини Валентини Чистякової. Коли з початком репресій Курбаса відправили на Соловки, жінка майже двадцять років чекала його, сподіваючись ще побачити живим.

«Харків – це місто закоханих, місто романтиків… У Молодіжному парку є лавка примирення. Вона розрахована тільки на двох. І коли люди сідають на неї, то починають на ній з’їжджатися один до одного, і їм нічого не лишається, як помиритися… Харків заснований між двома річками, із чоловічою та жіночою назвами – Харків і Лопань, які зливаються в одну», – розповіла екскурсовод.

Така незвичайна трамвайна екскурсія Харковом зацікавила не лише молодь, а й людей середнього та похилого віку. За словами організаторів, вони навіть не очікували, що вагон буде повний, і у ньому навіть не залишиться вільних стоячих місць. Кожен пасажир наприкінці екскурсії отримав валентинку із побажанням.
XS
SM
MD
LG