Доступність посилання

ТОП новини

У США наводять лад із реєстрацією виборців


У реєстрі американських виборців виявляють недійсні прізвища
Нью-Йорк – У реєстрі американських виборців є мільйони «мертвих душ». Про це стверджується у звіті статистичного інституту Pew Research Center. За даними дослідників, у списках для голосування кожне восьме прізвище є фактично недійсним.

Йдеться не про злочини, а саме про помилки у реєстрації виборців. Фальшування виборчих бюлетенів у США просто неможливе – не тому, що персонал на дільницях поспіль є янголами, а з тієї причини, що паперових бюлетенів в Америці немає.

Голосування електронне й комп’ютеризоване. Ви приходите до виборчої дільниці, показуєте шоферське посвідчення, яке в Америці слугує паспортом. Ваше прізвище знаходять у списках, ви ставите свій підпис. Потім йдете до машини з прізвищами кандидатів від різних партій. Натискаєте кнопку чи важілець проти прізвища вашого обранця. Оце й усе, ви проголосували.

Тож про які помилки йдеться у звіті дослідників?

Виявилося, що 24 мільйони прізвищ (кожне восьме у виборчих списках) є фактично недійсними, у тому числі 1 мільйон 800 тисяч – небіжчики. Близько трьох мільйонів зареєстровані у кількох штатах.

Чому так сталося? Американці часто переїздять. Тут кажуть: «людина працює не там, де мешкає. Вона мешкає там, де працює». Отож виборець переїхав до іншого штату і зареєструвався там для голосування, залишаючись на обліку на попередньому місці проживання.

Штати домовились ділитися інформацією про виборців

У кожному штаті є свій уряд, свої законодавчі збори, свої місцеві закони. Штати не зобов’язані ділитися інформацією з іншими штатами, а це призводить до непорозумінь і помилок із реєстрацією виборців. Про це говорить Лінда Ламон, керівник виборчої системи штату Меріленд.

«Скажімо, якийсь Джон Сміт мешкає у Меріленді. Він їде до іншого штату у відпустку і помирає там. Тож закон штату, де Джон Сміт помер, визначає: чи може статистичне управління штату Меріленд повідомляти відділ реєстрації виборців?» – зазначає Лінда Ламон.

Відтак вісім штатів – Орегон, Колорадо, Меріленд та інші – домовилися ділитися інформацією.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG