Доступність посилання

ТОП новини

Віталій Кличко: на український режим чекає доля Сирії (європейська преса)


Прага – Європейська преса цитує останнє інтерв’ю українського політика і відомого у світі професійного боксера Віталія Кличка, який каже, що Україна «стала тоталітарним режимом». Оглядачі також цитують американських очільників, котрі говорять Україні, що відсутність демократії та реформ тягне за собою відмову Заходу від кредитування української влади. Експерти попереджають, що Україні доведеться нелегко у разі перемоги Володимира Путіна на президентських виборах у Росії, і це видно хоча б із заяв глави його передвиборного штабу, скандального кінорежисера Станіслава Говорухіна, який вважає, що Росія може «повернути собі Крим лише разом із Україною».

Європейські газети цитують інтерв’ю українського політика і професійного боксерського чемпіона світу Віталія Кличка, який перед суботнім боєм із британцем Чісорою у Мюнхені дав інтерв’ю місцевій Abendzeitung і попередив, що в Україні є «небезпека кривавого бунту на кшталт того, що в Сирії». Тут Кличко також заявив, що Україна «стала тоталітарним режимом» і «багато людей бояться, що це може призвести до кривавого бунту на кшталт того, що в Сирії». «Я вважаю, що насильство – це не вихід, – каже Віталій Кличко, який в Україні очолює партію «УДАР». – Але, говорить він, багато хто вважає, що ми не маємо іншого виходу, нам уже нічого втрачати». Кличко-старший також сказав, що йому не дуже приємно жити в країні, де кожної секунди поліція може стати перед його дверима і немає жодної гарантії від можливого арешту та вилученням його таким чином із політичного життя. Віталій також розповів, як в Україні поширюють чутки про нібито його співпрацю з мафією і те, що нібито покійний батько Кличка торгував, будучи дипломатом, наркотиками і зброєю. Віталій Кличко заявив тут про бажання кардинальних змін в Україні і про те, що не боїться боротися за кращі умови життя людей у їхньому домі.

Лондонська Financial Times інформує, що влада Президента України Віктора Януковича стоїть перед загрозою повної ізоляції з боку Заходу, коли вже від офіційної влади у Вашингтоні пролунало попередження про те, що Україна може очікувати розблокування фінансової допомоги з боку МВФ лише у разі конкретного продовження демократичних реформ та змін у політичному кліматі в Україні, що стосується зокрема опозиції – ув’язнення Юлії Тимошенко. У статті цитують речника адміністрації США, який каже, що країні, де порушуються демократичні зобов’язання, важко розраховувати на підтримку міжнародних організацій, у тому числі й фінансових.

Російська «Независимая газета» звертає увагу на чергові провокаційні антиукраїнські заяви російського кінорежисера Станіслава Говорухіна, керівника передвиборного штабу російського прем’єра Володимира Путіна. Він знову порушує тему повернення до Росії українського Криму і заявляє, що «Крим можна повернути лише разом із Україною». «Найкраще з того, що ми можемо придумати: зробити все, щоб Україна збереглася у загальному економічному, релігійному, культурно-історичному просторі з Росією. Суверенітет можна потерпіти, відсутність загальної історичної долі – ні», – заявив від імені Говорухіна ще один антиукраїнський діяч Росії, його радник Костянтин Затулін. Газета зауважила, що після таких заяв у Києві побоюються нових спроб «переділу українських земель». Експерти також прогнозують, що «після перемоги Володимира Путіна українській владі доведеться нелегко». Хоча офіційні чинники Росії поки що заявляють, що українсько-російські відносини базуються та й надалі вибудовуватимуться лише на базі Договору про дружбу від 1997 року. А цей документ визнає за Україною право на Крим.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG