Доступність посилання

ТОП новини

Відплив «Нової хвилі» з Юрмали


Рига – Цього року в Юрмалі може не відбутися популярний в пострадянських країнах пісенний конкурс «Нова хвиля». Російські організатори фестивалю повідомили, що мають намір перенести «Нову хвилю» в інше місце. У Латвії по-різному оцінують цю новину. Одні латвійці висловлюють задоволення, що свято «російської помпезності й поганого смаку» не відбуватиметься на латвійській землі, інші ж підраховують збитки від втрати Юрмалою цього конкурсу.

Чутки про те, що «Нову хвилю» більше не проводитимуть в Латвії, з’являються практично щороку. Окремі експерти називають це своєрідною піар-кампанією організаторів.

Однак цього разу генеральний продюсер конкурсу Ігор Крутой поінформував латвійську газету «Час» про серйозні наміри організаторів поміняти місце проведення «Нової хвилі» з огляду на те, що «співпраця з Юрмальською міською владою досягла критичного рівня».

«Організатори конкурсу хочуть дуже багато»

Керівництво Юрмали вважає такі скарги необґрунтованими. Віце-мер Лариса Лоскутова запевняє, що Юрмала йде на поступки організаторам майже у всіх питаннях, при цьому самоврядування не отримує фінансової вигоди від конкурсу.

«Ми безкоштовно надаємо приміщення «Новій хвилі», ми забезпечуємо поліцію, порядок, швидку допомогу. Ми зі свого боку робимо все. Водночас до бюджету Юрмальської думи ніяких прибутків від конкурсу не надходять, у нас лише витрати передбачені. Прибутки отримують наші підприємці», – зазначила журналістам Лариса Лоскутова.

Мер Юрмали Ґатіс Труксніс із цього приводу додав, що «організатори конкурсу хочуть значно більше, ніж можна уявити: різні виходи до моря, шоу, блокування вулиць та пляжу».

Водночас відомий латвійський композитор, один із патронів «Нової хвилі» Раймонд Паулс дорікає Юрмальській думі в тому, що вона не переймається поліпшенням інфраструктури міста, досі не реконструйовано концертний зал «Дзінтарі».

«Наразі я не хочу висловлювати з приводу перенесення конкурсу якогось жалю. Були свої досягнення, були й помилки. Так чи інакше розголос про Юрмалу був», – зауважив Раймонд Паулс.

Візитівка Латвії чи «конкурс поганого смаку»

Проти проведення «Нової хвилі» у Юрмалі не раз висловлювалися представники латвійського істеблішменту. Зокрема колишній міністр культури Латвії Сарміте Елерте вважає, що «Нова хвиля», а також метушня навколо неї, символізує пострадянський простір, який Латвія хоче назавжди залишити.

Відомий адвокат та громадській діяч Андріс Ґрутупс відзначає, що під час проведення конкурсу Юрмала виглядає «як одна з російських губерній». На його думку, на «Новій хвилі» латишів хочуть привчити до домінування російської мови.

Частина пересічних латвійців вважає, що «Нова хвиля» не становить культурної цінності, але є й такі, що називають цей конкурс однією з візитівок Латвії.

Бізнесмени наводять аргументи на користь конкурсу з точки зору економічної вигоди. За оцінками Латвійської асоціації готелів та ресторанів, гості та учасники «Нової хвилі» витрачають в Юрмалі щорічно 14 мільйонів євро.

У 2011 році конкурс «Нова хвиля» відзначив своє десятиріччя. Цього року він має відбутися з 24 по 29 липня. Юрмальска дума поки що не отримала офіційного підтвердження намірів організаторів змінити місце проведення «Нової хвилі».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG