Доступність посилання

ТОП новини

Одеський журналіст: «міська міліція бреше»


Розмальований біг-борд Януковича, Здолбунів, 15 січня 2012 року
Редактор інтернет-видання «Погляд з Одеси» Ігор Столяров спростовує інформацію міліції про те, що він ухиляється від спілкування з правоохоронцями і називає такі заяви тиском на пресу. Одеська міліція попереджає про те, що журналіста можуть привести на допит примусово. Йдеться про кримінальну справу щодо зіпсованих біг-бордів із вітанням Президента Януковича, розслідування якої з січня ведуть одеські правоохоронці – новину одним із перших повідомив сайт, який редагує Ігор Столяров. Міліціонери кажуть, що хочуть його допитати як свідка і що він двічі ігнорував запрошення. Ігор Столяров в інтерв’ю Радіо Свобода виклав свою версію конфлікту.

– Я можу сказати, що це відверта брехня, тому що офіційно слідчий капітан міліції Сергій Лисий викликав мене на допит один раз. Я отримав повістку, в якій зазначена була дата 13 лютого, 11 година. Саме в цей час я прийшов до міського управління міліції і мав намір зайти до кабінету №2, де працює слідчий, але перед входом в управління мене зупинив охоронець, який не впустив мене туди. Сказав, що зателефонує до пана слідчого і після цього я до нього зайду. Його чотири спроби додзвонитися до слідчого не мали успіхів, після чого я запитав у охоронця: «Ну що мені робити?» Він мені сказав: «Ви вільні». Я сказав: «Добре! Перекажіть, будь ласка, пану слідчому про те, що я приходив, що я законослухняна людина!» Тим не менше ми бачили, що одеська міська міліція вдається до інсинуацій...

– Міліція заявляє про те, що в повістці був зазначений номер мобільного телефону слідчого. Скажіть, будь-ласка, чи це так і чи Ви зв’язувалися після цього зі слідчим?

– Після цього до мене ввечері, цього ж дня, зателефонував слідчий і запитав, чому я не прийшов? Я йому пояснив ситуацію. Він сказав: «Добре! Але нам необхідно зустрітися!» Я сказав, що для того, щоб зустрітися, треба мати офіційне запрошення, що треба мати ще раз повістку. Я її досі не отримав, другий раз, але, тим не менше, це не заважає пану слідчому робити заяву про те, що мене двічі запрошували і я ігнорував ці запрошення.

– Одеська міліція заявила про те, що ніякого політичного підґрунтя в розслідування справи не має. Йдеться, звичайно, не про справу щодо Вас, а справу про пошкодження рекламних щитів із вітаннями від Президента України. Яке підґрунтя у цій справі бачите Ви?

– Я думаю, що ситуація мною не обмежиться, тому що коли я мав телефонну розмову з капітаном Сергієм Лисим, він сказав мені буквально наступне... Я йому сказав про те, що не лише інтернет-газета «Погляд з Одеси» надрукувала фотографії з зіпсованими біг-бордами Віктора Януковича, це зробили багато різних одеських ЗМІ. Він мені сказав буквально наступне: «Значит, будем допрашивать и всех остальных этих многих журналистов, которые об этом писали!» Просто це спроба залякати журналістів і зробити так, щоб працівники ЗМІ подумали перед тим, як щось писати. За час моєї роботи журналістом псували біг-борди Віктора Ющенка в Одесі, екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца і багатьох інших. Але жодний злочинець не був знайдений і по жодному факту не було порушено кримінальної справи, і жодного журналіста, який про це перший написав, на допит не викликали. Я виявився в історії Одеси першим!

(Одеський слідчий Сергій Лисий сказав Радіо Свобода, що зможе викласти своє бачення конфлікту у четвер. Але на дзвінки не відповідав. Будемо намагатися далі. Пишіть, що Ви думаєте про цю справу.)
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG