Доступність посилання

ТОП новини

Групи, які брали участь у поваленні Каддафі, причетні до порушення прав людини – звіт


У Лівії збройні угруповання, які брали участь у поваленні Муаммара Каддафі, відповідальні за масові порушення прав людини. Про це йдеться в оприлюдненому звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Правозахисники підготували звіт після відвідання кількох лівійських в’язниць. За даними Amnesty International, у Лівії збройні угруповання, до яких входять колишні повстанці, ув’язнюють та катують прихильників Каддафі. Тортури застосовуються також до мігрантів, яких колишні повстанці звинувачують у найманстві на користь Каддафі під час воєнного конфлікту у країні.

У звіті правозахисники посилаються на коментарі деяких ув’язнених. За їхніми словами, їх катують, використовуючи, наприклад, ланцюги, а також уражають електричним струмом.

За підрахунками Amnesty International, з вересня минулого року у в’язницях у Лівії внаслідок катування загинуло щонайменше 12 осіб.

Правозахисники наголошують, що нова влада Лівії досі не зробила нічого для того, щоб попередити подібні випадки.

Муаммар Каддафі помер у жовтні минулого року, за офіційною версією, «внаслідок поранень», яких він зазнав під час захоплення повстанцями його рідного міста Сірт; за іншими повідомленнями, повстанці свідомо вбили полоненого диктатора. Нині у країні керує Національна перехідна рада..
XS
SM
MD
LG