Доступність посилання

ТОП новини

Кримські журналісти закликають врятувати моряків із замерзлих суден на Азові


На межі загибелі опинилися кілька десяток суден із більш як двома сотнями членів екіпажів
Сімферополь – Журналісти одного з кримських інтернет-ресурсів, які висвітлюють події в Чорноморському регіоні, закликали українську і російську владу вжити негайних заходів для порятунку моряків із замерзлих суден, що потрапили у крижаний полон в Азовському морі. За їхніми даними, на межі загибелі опинилися кілька десяток суден із більш як двома сотнями членів екіпажів.

Як повідомляє інформаційний інтернет-ресурс BlackSeaNews, за офіційними російськими даними, які не повністю враховують інформацію з українського боку, у льодовому полоні в Азовському морі перебуває 37 кораблів. За оцінками самих журналістів, таких суден близько 60. До 70 плавзасобів стоять у Керченській протоці і найближчій акваторії Чорного моря.

Як розповів Радіо Свобода керівник проекту BlackSeaNews Андрій Клименко, зараз в Азовському морі працює лише один український криголам, який перебуває неподалік Керчі. Разом з тим, чотири російські криголами переорієнтовані на виконання робіт у своїх територіальних водах.

Напередодні два з них, «Капітан Чудінов» і «Капітан Демидов», які прямували у західну частину Азова, де в кризі затерта група суден, що йшла в російські порти, змінили свій маршрут. Обидва, як стало відомо Радіо Свобода, тепер повертаються до російського узбережжя. Андрій Клименко припускає, що це зроблено під тиском російських вантажовідправників, які зацікавлені у виведенні в напрямку Середземномор’я великої кількості кораблів із вантажами, що скупчилися в російських портах.

Журналісти BlackSeaNews кажуть, що отримують від моряків та членів їхніх родин повідомлення, що на плавзасобах закінчуються продукти і пальне.

«Сьогодні зранку було опубліковане чергове зведення російського Штабу льодових операцій, в якому мовиться, що прогноз на надання допомоги 13 суднам (11 з яких із екіпажами перебувають у західній частині Азовського моря) – 20-25 лютого. Враховуючи, що вони вже сьогодні без пального і без харчів, то можна уявити, що там буде за тиждень», – зазначив Андрій Клименко.

Українська влада лише «контролює ситуацію»

Офіційний сайт Міністерства інфраструктури України повідомляє, що ситуація з забезпечення руху суден водними шляхами України перебуває «під постійним контролем» як міністерства, так і Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті.Проте український криголам «Капітан Білоусов» 15 лютого провів Керченською протокою лише 4 судна.

У кримському главку МНС повідомили Радіо Свобода, що відслідковують ситуацію на Азові, але в рятувальній операції можуть брати участь лише за запитом Міністерства інфраструктури. А те за допомогою не звертається, бо від суден немає сигналу SOS – капітани чекають до останнього, сподіваючись на прихід криголамів.

Андрій Клименко переконаний, що українській і російській владі слід негайно вжити заходів із порятунку кораблів, які перебувають в українських водах, але екіпажі яких переважно російські і власники цих суден – росіяни.

Водночас, він зазначив, що необхідно «ухвалювати, можливо, в рамках російсько-українського партнерства в Азовському морі, можливо, в рамках всієї Організації Чорноморської економічної співпраці, міжурядовий документ, який би чітко визначав, як без бар’єрів, без зайвих формальностей мусять діяти і рятувальні служби, і всі, хто має діяти в подібних ситуаціях».
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG