Доступність посилання

ТОП новини

Російське лобі почало тіснити «сім’ю» (огляд преси)


Чи можна законно не сплачувати за комунальні послуги та чому уряд зацікавлений у заниженні вартості газотранспортної системи?
Київ – Зациклившись на абсолютній комфортності перебування при владі, Віктор Янукович упустив момент свого перетворення з головного суб’єкта української влади на спецоб’єкт маніпуляцій зовнішніх сил, стверджує тижневик «Коментарі». Крапку неповернення проґавили й найближчі соратники президента, яких зазвичай називають «сімейними», зауважує видання. Поки вони із задоволенням і масштабно розширювали в Україні свій життєвий простір, Москва спокійно розставляла лояльні до себе кадри на ключові українські посади, поступово стискала навколо Януковича щільне кільце й практично досягла головного завдання: як це прийнято називати на специфічному жаргоні, «об’єкт узятий під ковпак». Першим під роздачу потрапив Андрій Клюєв, зазначає видання. Далі черга за більш впливовою й розгалуженою групою Ріната Ахметова. Конкретніше «Коментарі» розповідають у публікації «Російське лобі почало тіснити «сім’ю».

Уряд зацікавлений у заниженні вартості газотранспортної системи, стверджує експерт «Газети по-українськи». Видання пише, що нині «Нафтогаз» обирає компанію, котра оцінить вартість вітчизняної газотранспортної системи, оскільки влада має намір змінити статус «труби». Як нагадує газета, вартість буває ринкова і справедлива, так звана залишкова. Усе залежить від того, які завдання керівництво «Нафтогазу» поставить перед оцінниками. Оскільки державну компанію «Укртрансгаз» виділяють в окрему структуру, то оцінка вартості активів системи магістрального трубопровідного транспорту газу буде залишковою. Адже держава має поповнити статутний фонд «Нафтогазу» на величину цієї вартості. Відтак урядовці зацікавлені в тому, щоб збити ціну «труби» до мінімальної, наголошує експерт «Газети по-українськи».

Резонанс навколо умов перебування в ув’язненні Юлії Тимошенко і Юрія Луценка змушує уряд шукати пояснення наявності в СІЗО та колоніях так званих vip-камер. І пояснювати, чому за гроші особливий комфорт за ґратами може дозволити собі мало не кожен ув’язнений. Більше про умови перебування vip-осіб в колоніях і прейскурант цін на особливі послуги в слідчих ізоляторах пропонує тижневик «Влада грошей» у матеріалі «Зона доступу».

За комунальні послуги сьогодні можна не сплачувати, але тільки тоді, якщо вдасться довести, що вони неякісні. Холодні батареї, іржава вода в крані, зламаний ліфт – все це може стати підставою для відмови від платежів. Відстояти свої інтереси можливо, переконують «Ізвєстія» в Україні». Скажімо, у січні кияни домоглися перерахунку майже на мільйон гривень. Як на практиці довести, що послуга не відповідає стандартам, і як отримати право не сплачувати за неї видання розповідає в статті «Спецпропозиція, або Як законно не сплачувати за «комуналку».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG