Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники заявляють про затримання тибетців у Китаї


Правозахисна організація Human Rights Watch заявила сьогодні, що, за її даними, влада Китаю затримала, можливо, «кілька сотень» тибетців за національністю, які на початку року їздили до Індії на так зване посвячення Калачакри, яке давав духовний лідер тибетців Далай-лама.

Заява правозахисників посилається на різні джерела, які останнім часом повідомляли про такі затримання і допити, а також про те, що затриманих змушують відвідувати «заняття з політичного перевиховання».

Точне число затриманих невідоме, кажуть правозахисники.

Як мовиться в їхньому звіті, виглядає, що влада Китаю вдається до затримання сотень пересічних тибетців і до змушення їх проходити «політичне перевиховання» вперше від кінця 1970-х років.

Тибетських ченців і черниць до таких занять у Китаї змушують регулярно.

У посвяченні Калачакри, духовному вченні, яке Далай-лама давав на початку січня в індійському місті Бодгґая, взяли участь понад 200 тисяч людей із усього світу, серед того й чимало тибетців, які прибули з нині китайського Тибету; Далай-лама, звертаючись до присутніх, назвав саме їх своїми головними учнями в цьому посвяченні.

Влада Китаю, який захопив Тибет у 1950-х роках, звинувачує Далай-ламу в роздмухуванні тибетського сепаратизму і в намаганні знову відокремити Тибет від Китаю. Далай-лама ж заявляє, що вже давно не заперечує приналежності Тибету Китаєві й не виступає проти неї і домагається лише дотримання культурно-релігійних прав тибетців у Китаї.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG