Доступність посилання

ТОП новини

Хакери напали на сайти у США на протест проти ACTA


Хакерська група Anonymous узяла на себе відповідальність за низку здійснених у п’ятницю кібернападів на сайти, пов’язані з урядом США, на протест проти пропонованої всесвітньої Торговельної угоди про боротьбу проти контрафакції (Anti-Counterfeiting Trade Agreement, ACTA), спрямованої проти порушень авторських прав.

На сайти одного з підрозділів Федеральної комісії торгівлі США і Національного тижня захисту споживачів були виставлені німецькомовні відеоролики, які висміюють цей договір.

У п’ятницю ж уряди Польщі і Словенії, країн, які вже підписали цю угоду, заявили, що відмовляються від її ратифікації.

Попередніми днями ще низка країн, які підписали угоду, заявили, що зупинять процес ратифікації; це, зокрема, Болгарія, Латвія, Чехія. Так само оголосили, що зупиняють процес приєднання до угоди, кілька країн, які ще не підписали її: Німеччина, Нідерланди, Словаччина.

Угода викликала до себе значний спротив. Серед іншого, 11 лютого вуличні протести проти угоди відбулися в більш ніж 200 містах по всій Європі.

Угода пропонує встановити суворі заходи для боротьби з різноманітними порушеннями прав інтелектуальної власності й суміжних прав, серед яких, наприклад, отримання від провайдерів даних про дії інтернет-користувачів без санкції суду чи прокуратури або обшуки вмісту носіїв інформації для пошуку неліцензійних матеріалів чи програм на кордонах.

Її критики звертають увагу, що текст угоди був розроблений таємно, без порад із громадськістю, і деякі її нечіткі формулювання можуть призвести до порушень цілої низки основних свобод і прав людини.

Перші 8 країн підписали Торговельну угоду про боротьбу проти контрафакції 1 жовтня минулого року; 26 січня її підписали Європейський Союз як єдине ціле і окремо 22 країни-члени з 27; решта 5 мали підписати її пізніше після внутрішнього розгляду. Її наразі не ратифікувала жодна країна. Угода має набути чинності, коли її ратифікують перші 6 держав.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG