Доступність посилання

ТОП новини

Кияни попрощалися з будинком-пам’яткою в центрі столиці


Столичні активісти розпочали збір підписів з вимогою зупинити руйнування пам’яток історії та культури в Києві. Ініціаторами акції стали депутати Київської міської ради та громадського об’єднання «Збережи старий Київ».

Сьогодні ініціативна група підготувала запит до міської прокуратури: він стосується руйнування старовинного будинку – пам’ятки історії та архітектури по вулиці Алли Тарасової, 4. Свою акцію кияни назвали «прощанням з будинком – пам’яткою».

Як повідомив Радіо Свобода депутат Київради, голова комісії з питань культури Олександр Бригинець, «цього тижня будівлю по вулиці Алли Тарасової розпочали демонтувати, хоча будинок має статус пам’ятки архітектури. Будинкові виповнилось 105 років, науковці називають його яскравим прикладом стилю модерн у Києві і вважають, що будівля має велику історичну, художню та архітектурну цінність. Але це не зупинило забудовників».

Улітку 2011 року будинок, з якого раніше відселили мешканців, підпалили невідомі. «Будинок цілеспрямовано довели до жахливого стану з метою повного знищення, яке відбувається на наших очах», – переконаний координатор акцій «Збережи старий Київ» Ігор Луценко.

Під час «прощання» з будинком виникла суперечка між киянами – учасниками акції, та представниками забудовників, які відмовились називати свої імена та показувати дозвільні документи на руйнування будівлі. Правоохоронці у сутичку не втручалися.
XS
SM
MD
LG