Доступність посилання

ТОП новини

Ринок «Юність» почали демонтувати разом із торговцями


Ринок демонтує банда на чолі з керівниками району – профспілки
Київ – У понеділок вранці комунальники за підтримки правоохоронців почали зносити торговельні ряди на ринку «Юність» у Києві. Підприємці спробували захистити своє майно, під час сутички з міліцією кілька з них постраждали. Влада пояснює інцидент потребами благоустрою і нібито незаконним будівництвом торговельних площ, а профспілки пояснюють конфлікт спробою керівників району заволодіти землею під нинішніми торговельними площами ринку.

Частина ринку «Юність» у Деснянському районі Києва уздовж вулиці Шолом-Алейхема, торговельний комплекс «Лівадія», яким торговці користуються на правах спільної власності, у понеділок вдосвіта намагалися знести.
На ринку «Юність» спробували знести ятки
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
Близько шостої ранку до торговельних рядів під’їхала вантажівка із символікою Київського управління контролю за благоустроєм, і люди, які з неї вийшли, почали спилювати вхідні ворота торговельного ряду. Їх охороняв підрозділ працівників міліції. Коли на місце прибігли власники торговельних площ, невідомі вже встигли розламати п’ять кіосків, і відмовлялися давати будь-які пояснення.

Торговці спробували їх зупинити – виникла сутичка з міліцією, кількох людей правоохоронці побили. Про це розповів один із постраждалих, співзасновник товариства «Лівадія-Груп», що володіє торговельними площами, Костянтин Чайка.

«Працівники міліції увірвалися на територію ринку, побили мене і охорону, поклали обличчям на асфальт, – каже він. – Тоді відвезли до райвідділу міліції і тримали там у машині безбудь-яких пояснень. Коли мені стало погано, викликали швидку. Мені пошкодили руку: змістилася кістка, перелому, на щастя, немає».

Коли до своїх торговельних яток прибігли всі підприємці, а крім того, журналісти й народні депутати, демонтаж кіосків припинили.

Ринок демонтує банда на чолі з керівниками району – профспілки

Торговці ринку «Лівадія» мають намір ночувати у торговельних рядах, щоб захищати їх, а завтра – пікетувати Адміністрацію Президента, заявила голова Вільної профспілки підприємців України Валентина Коробка. Вона доводить, що знесення торговельних площ ініціювали керівники Деснянського району та місцеві правоохоронні чини.

«Приїхав голова Деснянського району Києва Вадим Костюченко, ми спитали, що відбувається, а він лише посміявся над нами і сказав, що ринок знесуть. Ніяких приписів на демонтаж нам не показали, і вивезти товар не дали, – розповідає профспілковий активіст. – Ми офіційно заявляємо, що в районі діє банда, та ж сама, що діяла в 1990-х. Організатор – депутат Київради Олександр Ліщенко, його так званим заступником є голова району Костюченко, прокурор району та начальник районної міліції. Вони буквально вивозять людей у ліс і вимагають «відкати» від третини до половини прибутку кожного з підприємців. Люди цим украй стурбовані!»

Представники профспілки та самі підприємці стверджують, що демонтаж кіосків став наслідком того, що вони відмовилися ділитися своїми прибутками та власністю. Це підтверджує і народний депутат, б'ютівець Михайло Волинець, який допомагав торговцям захищати їхні ятки.

«Керівники ринку підійшли до мене й розповіли, що вони щомісяця платять по 30 тисяч гривень, платять керівнику району, а тепер від них ще й вимагають третину акцій на торговельні майданчики. Мене самого вже почали шантажувати, бо я начебто зламав міліцейську телекамеру», – розповів депутат.

Влада зносить ятки через відсутність дозволів чи власну корумпованість?

Влада району та Київська міська державна адміністрація від усних коментарів відмовляються. Водночас адміністрація Деснянського району на своїй веб-сторінці повідомила, що рішення про демонтаж торговельного ряду ухвалило Головне управління благоустрою Києва.

«Рішення про демонтаж тимчасових споруд «Лівадія-Груп» прийнято на виконання припису прокуратури міста Києва та вимог «Водоканалу», оскільки тимчасові торговельні споруди розміщені на водогоні, та у зв’язку з повною відсутністю дозвільної документації. Крім того, розташування споруд на розподільчій смузі вулиці створює обмеження руху та паркування автотранспорту, заважає пішоходам», – йдеться в повідомленні на веб-сторінці районної влади.

У районній адміністрації запевняють, що керівники ринку «Лівадія» були попереджені про знесення торговельних площ, що вони будувалися без дозвільної документації. Торговці закиди про незаконне будівництво спростовують, так само, як і те, що їх попереджали. Вони наводять документи на підтвердження своєї власності на ділянку та будівлі на ній.

Працівники і співвласники ринку відступати не збираються: у вівторок вони планують пікетувати Адміністрацію Президента з вимогою зберегти їхні робочі місця.

Матеріал підготували Євген Солонина і Юлія Кравець
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG