Доступність посилання

ТОП новини

Діти й інтернет: безпека не гарантована


Два найбільших провайдери мобільного інтернету в Україні підписали Кодекс щодо захисту дітей
Київ – Два найбільших провайдери мобільного інтернету в Україні підписали Кодекс щодо захисту дітей від жорстокого поводження у всесвітній мережі. Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко наполегливо рекомендує підписати цей документ усім інтернет-провайдерам, а їх в Україні – кілька десятків тисяч. Цей крок є необов’язковим для компаній, але вимушеним для захисту дітей через швидкі темпи поширення дитячої порнографії, наголосив Павленко. Так, за даними фонду Internet watch foundation, Україна посідає 7 місце у світі за розповсюдженням дитячої порнографії.

Миколці Хомічаку – 11 років. Він ходить у 5 клас однієї зі столичних шкіл. Інформацію для домашнього завдання йому частенько доводиться шукати саме в інтернеті. Хлопець каже, що батьки йому довіряють і не питають, які сайти він відвідує.

«Інтернет мені більше потрібен для навчання. Але мені батьки дозволяють сидіти в соціальних мережах і дізнаватися всю інформацію, яку мені потрібно, – каже хлопець. – Батьки не питають, бо я вже знаю, куди не можна заходити».

Миколка зауважив, що майже усі його однокласники мають можливість заходити в інтернет навіть у школі (через мобільні телефони) і найчастіше відвідують соціальні мережі.

Школярі зізнаються, що відвідують порнографічні сайти

У соціальних мережах циркулює понад 12 мільйонів одиниць контенту, що містить дитячу порнографію, констатує уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

«За даними опитування, яке провели серед учнів старших класів шкіл Одеси, визначено: 30% дітей понад 6 годин проводять в Інтернеті; 92% дітей відвідують соціальні мережі; 52% дітей зустрічалися з людьми, з якими познайомилися через інтернет; 16% школярів відвідують порнографічні сайти з домашніх комп’ютерів, а 13% – відвідують порнографічні сайти зі шкільних комп’ютерів. Подібна ситуація по всій Україні», – поінформував Юрій Павленко.

Інтернет-провайдери кажуть, що без батьків не впораються

Саме тому і виникла ідея створити Кодекс щодо захисту дітей від жорстокого поводження в мережі інтернет, констатує Юрій Павленко. Кодекс – це зібрання правил для компаній, які надають послуги доступу до інтернету або виробляють відповідне обладнання та програмне забезпечення. До речі, Коаліція за безпеку дітей в інтернеті існує і в країнах Євросоюзу.

Проте інтернет-провайдери, які вже підписали документ, визнають, що без батьківської допомоги вони не впораються. Один із провайдерів мобільного інтернету пропонує навіть безкоштовний посібник для батьків, в якому чітко написано, що таке інтернет і яким чином можна гарантувати безпечну територію родинного інтернету, розповідає директор із корпоративних зв’язків компанії Жанна Пархоменко.
Кожна п’ята дитина повідомляє незнайомцям в інтернеті будь-яку конфіденційну інформацію щодо родини і себе особисто
Жанна Пархоменко

«Які б ми не ставили перепони, що б ми не робили, якщо українські батьки не будуть проводити онлайн-виховання дітей безпосередньо у родинах, – результату досягнути буде дуже важко. Ми дослідили разом з Інститутом соціології України, що 80% батьків не знають, на які сайти заходить їхня дитина. Українські батьки, на жаль, сприймають інтернет як няньку і вважають, що якщо дитина сидить вдома перед комп’ютером – вона у безпеці. Це не так! Тому що кожна п’ята дитина повідомляє незнайомцям в інтернеті будь-яку конфіденційну інформацію щодо родини і себе особисто», – зауважила Жанна Пархоменко.

За оцінками Інтерполу, український ринок порнографічної продукції оцінюється в 100 мільйонів доларів на рік. За даними провайдерів, на території України еротична і порнографічна продукції становлять третину всього ринку мобільних картинок.

Інтернет-провайдери рекомендують батькам щонайменше стати друзями зі своїми дітьми у соціальних мережах. А на мобільний інтернету встановити безкоштовну послугу – батьківський контроль. А доти експерти чекають на якнайшвидшу ратифікацію Україною Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення, яка тим часом від 14 листопада 2007 року припадає пилом у Верховній Раді.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG