Доступність посилання

ТОП новини

Антиалкогольну кампанію посилюють у Британії


Уряд планує діяти у кількох напрямках, зокрема, більше втручатися в регулювання ціни на алкогольні напої
Лондон – Британські лікарі долучилися до закликів реформувати державну політику стосовно алкоголю. У медичному журналі «Ланцет » опубліковане дослідження, згідно з яким у наступні 20 років лише в Англії та Вельсі, прогнозують 210 тисяч смертельних випадків, пов’язаних із алкоголем.

Британський прем’єр-міністр Дейвід Камерон стверджує, що британська система охорони здоров’я витрачає на лікування пов’язаних з алкоголем проблем понад 4 мільярди доларів річно.

«90 фунтів зі сплачуваних податків кожного в країні йдуть на те, щоб платити за ціну алкоголю і за наслідки для національної системи охорони здоров’я. Ми бачимо величезні наслідки у відділах швидкої допомоги, де у четвер, п’ятницю, суботу увечері ледве дають раду величезній кількості п’яних людей, які травмувалися. Нам треба діяти рішучіше, щоб подолати цю проблему», – заявив голова британського уряду, відвідуючи одну з лікарень, де відділ швидкої допомоги змушений на вихідні дні тримати на чергуванні службовця поліції.

Контроль та інформування

Уряд планує діяти у кількох напрямках, зокрема, більше втручатися в регулювання ціни на алкогольні напої, щоб вони не були надто дешевими.

Наголос роблять на жорсткішому виконанні законів, які забороняють продавати алкоголь підліткам, чи у барах відпускати напої людям, які вже перебувають у стані сп’яніння.

Великі надії покладають на інформаційну кампанію. Бі-Бі-Сі вдалося витягти на відверту розмову і кінозірку Даніеля Редкліфа. Він відомий тим, що грав роль чарівника Гаррі Поттера, а тепер ще й тим, що мав проблему з алкоголем.

«Я б сказав, що то була проблема. Зараз це вже не проблема. Я випивав, прагнучи щастя, у пошуках стилю життя, що приніс би мені щастя», – розповів Даніель Редкліф, наголошуючи юній аудиторії, що щастя алкоголь не приносить.

Радянський досвід

Тим часом британські фахівці вказують, що антиалкогольна кампанія у Радянському Союзі у 80-х роках за два роки зменшила споживання алкоголю на третину, а це привело до зменшення на 12% смертності, пов’язаної з алкоголем.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, зараз у світі від наслідків вживання алкоголю щороку вмирає близько двох з половиною мільйонів людей – це майже 4% від загальної світової смертності.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG