Доступність посилання

23 Січень 2018, Київ 02:45
Мовні реалії доволі мінливі. Нам, які зараз намагаються вивчити англійську, розуміючи важливість цього засобу міжнародної комунікації, і невтямки, що колись англійці так само мусили виборювати право послуговуватися рідною мовою у своїй країні. І 650 років тому вони досягли у цій боротьбі значного успіху.

У 1362 році англійський парламент проголосив Акт про судочинство англійською мовою – про обов’язкове використання англійської в суді.

До того часу, від моменту підкорення Англії Вільгельмом Завойовником (1066), основою мовою верхівки англійського суспільства, мовою депутатів парламенту і суддів, була французька.

Така незручна для більшості пересічних англійців ситуація змінилася лише завдяки Столітній війні (1337-1453) із Францією. Хоча тоді йшлося насамперед про династичні питання – король і парламент мусили зважати й на суто англійський патріотизм…

До речі, сам Акт про судочинство англійською мовою був написаний французькою, яка ще більше, ніж півстоліття залишалася основною мовою англійського парламенту.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії.Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники»

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG