Доступність посилання

ТОП новини

День рідної мови – з англійського досвіду


Мовні реалії доволі мінливі. Нам, які зараз намагаються вивчити англійську, розуміючи важливість цього засобу міжнародної комунікації, і невтямки, що колись англійці так само мусили виборювати право послуговуватися рідною мовою у своїй країні. І 650 років тому вони досягли у цій боротьбі значного успіху.

У 1362 році англійський парламент проголосив Акт про судочинство англійською мовою – про обов’язкове використання англійської в суді.

До того часу, від моменту підкорення Англії Вільгельмом Завойовником (1066), основою мовою верхівки англійського суспільства, мовою депутатів парламенту і суддів, була французька.

Така незручна для більшості пересічних англійців ситуація змінилася лише завдяки Столітній війні (1337-1453) із Францією. Хоча тоді йшлося насамперед про династичні питання – король і парламент мусили зважати й на суто англійський патріотизм…

До речі, сам Акт про судочинство англійською мовою був написаний французькою, яка ще більше, ніж півстоліття залишалася основною мовою англійського парламенту.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

XS
SM
MD
LG