Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані оголосили список кандидатів на парламентські вибори


Рада охорони Конституції Ірану оприлюднила сьогодні список схвалених нею днями 3 тисяч 444 кандидатів на загалом 290 місць в Ісламській дорадчій раді, парламенті Ірану, на вибори 2 березня.

Загалом на вибори реєструвалися близько 5 тисяч 400 кандидатів; частина з них зняла свої кандидатури, решту не затвердила Рада охорони Конституції, що є державним органом, який, зокрема, тлумачить Конституцію, а також затверджує кандидатів на парламентарів і наглядає за виборами.

За повідомленнями, серед тих, хто не був затверджений, – чимало прихильників президента Махмуда Ахмадінеджада, а це посилює позиції прихильників верховного керівника Ірану аятоли Алі Хаменеї.

Прихильники Хаменеї різко критикують уряд Ахмадінеджада, зокрема, за погані показники іранської економіки.

Водночас обидва ці угруповання, що ворогують між собою, однаково прихильні до політичного ісламу і ворожі до Заходу і його вимог. Сили, які виступають хоч за якісь реформи, серед кандидатів майже не представлені.

В Ісламській Республіці Іран президент є головою держави і водночас головою уряду, але найвищу політичну і релігійну владу має верховний керівник, який, зокрема, є верховним головнокомандувачем збройних сил і має серед своїх повноважень і можливість усунути президента.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG