Доступність посилання

ТОП новини

Сербія і Косово поновили переговори в Брюсселі


Представники Сербії і центральної влади Косова поновили сьогодні в Брюсселі переговори за посередництва Європейського Союзу.

Як заявив голова сербської делегації Борислав Стефанович, сторони сподіваються розв’язати складне питання про те, яким чином Косово буде представлене на міжнародних заходах: чи просто як незалежна держава, чого прагне Приштина, чи з посиланням на резолюцію Ради безпеки ООН, у якій про незалежність Косова не йдеться, як домагається Белград, що не визнає односторонньо проголошеної косовської незалежності.

Також мають обговорити шляхи втілення механізму «інтегрованого управління кордоном» на півночі Косова, на його кордоні з Сербією, що його вже не раз блокували місцеві косовські серби, які не визнають владу в Приштині, але не дослухаються й до позиції Белграда.

Обидві домовленості є, як вважають, неофіційною передумовою надання Сербії статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Рішення про цей статус у грудні відклали і тепер мають вирішувати на саміті ЄС наступного тижня.

Переговори мали поновитися вчора, але косовська делегація через скасування авіарейсів не змогла вчасно дістатися до Брюсселя.

Республіку Косово як незалежну державу нині визнають 88 країн-членів ООН, але з цього питання немає єдності, зокрема, і в ЄС. Сербія далі вважає Косово і Метохію автономним краєм у своєму складі. Крім того, досі не скасована резолюція Ради безпеки ООН, яка визнає територіальну цілісність Сербії з Косовом у її складі.
XS
SM
MD
LG