Доступність посилання

ТОП новини

Президента самопроголошеної Абхазії хотіли вбити


Двоє охоронців Олександра Анкваба загинули і один поранений
Прага – Президент Абхазії, сепаратистської республіки в Грузії, яка проголосила себе незалежною, Олександр Анкваб, у середу рано уникнув спроби вбивства невідомими нападниками, коли один із автомобілів його кортежу в районі міста Ґудаута підірвався на фугасній бомбі, а колона була обстріляна невідомими з автоматів і гранатомета. Минулого року Олександр Анкваба переміг на дострокових президентських виборах самопроголошеної республіки після смерті колишнього лідера Серія Баґапша.

Двоє із охоронців Олександра Анкваба загинули у перестрілці в середу вранці і один поранений. Кортеж президента самопроголошеної Абхазії направлявся з Ґудаути до Сухумі. Ніхто поки що не взяв на себе відповідальність за цей замах, що стався напередодні парламентських виборів в Абхазії, котрі мають відбутися у березні.

Секретар самозваної Ради нацбезпеки Абхазії Станіслав Лакоба сказав у розмові з журналістами в Ґудауті, що вони розслідують цей теракт. «У даний момент поліція активно шукає злочинців. Президент на своєму робочому місці і виконує свої обов’язки», – зауважив Лакоба.

Також повідомлено про повне закриття кордону Абхазії з Грузією та посилення режиму контролю на абхазько-російському кордоні.

У Сухумі кажуть, що не мають підстав говорити про причетність Грузії

Прес-секретар президента самопроголошеної Абхазії Крістіна Бжанія сказала, що в офіційних осіб республіки немає підстав говорити про зв’язок цього нападу з грузинською владою, котра вважає Абхазію частиною Грузії і яка називає адміністрацію цієї республіки незаконною. Тут також зауважили, що це вже шостий замах на життя 59-річного Олександра Анкваба.

Його автомобіль обстрілювали у 2005-му, коли він був віце-президентом Абхазії, а також у липні 2007 року, коли він був прем’єр-міністром республіки. У 2010 році його будинок в селі Лихни Ґудаутського району обстріляли з гранатометів. Двічі за цей час Анкваб був поранений. Свого часу він служив у правоохоронних структурах МВС Грузії, а потім став на бік сепаратистів Сухумі у грузинсько-абхазькій війні в 90-і.

Експерти пов’язують ці замахи насамперед із кампанією боротьби з корупцією, котру Анкваб активно проводив, критикуючи міліцію й звільняючи чільників Генпрокуратури республіки. Лідер грузинських біженців Абхазії Тімур Мжавія сказав Радіо Свобода, що Анкваб «має багато ворогів серед абхазців», незадоволених його позицією щодо корупції.

Колишній президент самопроголошеної Абхазії Сергій Баґапш помер у Москві від раку. Сепаратистська адміністрація Сухумі повністю залежить від Москви, котра забезпечує майже 70 відсотків бюджету республіки. В Абхазії головною валютою є російський рубль. Російські війська мають своє базування в цій сепаратистській республіці.

Незалежність Абхазії визнала лише Росія та кілька інших держав у світі. Це сталося після серпневої війни 2008 року між Росією та Грузією. Але більшість міжнародної спільноти вважає Абхазію складовою частиною території Грузії.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG