Доступність посилання

ТОП новини

Уряд погодився виплатити 1,5 мільярда гривень шахтарям-інвалідам


Київ – Уряд зобов’язався виплатити шахтарям-інвалідам півтора мільярда гривень компенсаційних виплат за період із 2002-го по 2007 рік включно. Про це Радіо Свобода повідомив учасник переговорів від профспілок Микола Житник. За його словами, робоча група, що провадила переговори із віце-прем’єр-міністром, міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком, зупинилася саме на такій величині виплат. Їх, відповідно до законодавства, здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Як наголосив Микола Житник, робоча група й надалі продовжуватиме працювати з Фондом, щоб досягнуті домовленості стали реальністю.

Минулого року, починаючи із місяця березня, шахтарі-інваліди 14 разів представницькою делегацією відвідували владні столичні кабінети, проводили акції протесту, не кажучи вже про численні звернення до Президента України та уряду, говорить Микола Житник із Павлограда. За його словами, гірники, ставши інвалідами, не отримували належних виплат, оскільки їм нараховували гроші з інвалідності за заниженим щорічним коефіцієнтом.

Із цією думкою шахтаря-інваліда погоджується і віце-прем’єр Сергій Тігіпко. Не вдаючись у складні економічні розрахунки, він пояснює, в чому суть проблеми, адже ще перед продовженням переговорів із робочою групою, що представляє профспілки, працедавців і представників уряду, віце-прем’єр зазначав, що Кабінет Міністрів врахував вимогу шахтарів-інвалідів нараховувати індексацію із виплат за втрату непрацездатності, враховуючи рівень номінальної зарплати, а не реальної, що є значно більшим. Щоб зрозуміти різницю, Тігіпко навів конкретний приклад. За його словами, в цьому році реальна зарплата зросла на 8,5 відсотків, а номінальна на 17,6 відсотка. То ж питання, як зазначав міністр із соціальних питань, є фактично вирішеним.

Втім, щодо ціни питання були суттєві розбіжності. Цифри страхових виплат у зв’язку з частковою втратою працездатності шахтарям-інвалідам коливалися, за словами віце-прем’єра, від 500 мільйонів гривень до 1 мільярда 700 мільйонів гривень. І ось після напружених переговорів сторони зійшлися на цифрі – півтора мільярда гривень.

За словами Сергія Тігіпка, в Україні нараховується 291 тисяча інвалідів, що отримують страхові виплати із Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Із них майже половина – 142 тисячі – шахтарі-інваліди.

Якщо шукати, кошти знайдуться

Микола Житник каже, що кошти у Фонді можна знайти і над цим, зокрема, працюватиме робоча група. Сам Микола Житник є членом правління Фонду, бере у ньому участь і зазначає, що у Фонді є резервні гроші – 400 мільйонів гривень, а також чимало коштів залишається після щомісячних виплат. Він переконаний, що кошти будуть знайдені після прискіпливого перерозподілу коштів Фонду.

Микола Житник висловив сподівання, що впродовж 2-3 місяців шахтарі-інваліди отримають обіцяні гроші, що утворилися через заниження щорічного коефіцієнту, починаючи з 2002-го по 2007 рік включно. Учасник переговорів від профспілки також наголосив, що домовленості вдалося досягти завдяки наполегливій боротьбі шахтарів-інвалідів.

Політична складова домовленості

Політолог Володимир Фесенко, який також вважає боротьбу вагомим аргументом у досягненні соціальних вимог, не відкидає і політичної складової успішних переговорів шахтарів-інвалідів. За його словами, у даному випадку все ж таки починає спрацьовувати передвиборна ситуація. Через наближення парламентських перегонів, уряд змушений реагувати на такі ситуації, щоб не посилювати соціально-економічне напруження, щоб це не вдарило по рейтингах, зазначає Володимир Фесенко.

Очевидно, усі фактори вкупі допомогли шахтарям-інвалідам отримати позитивний результат, але, як зазначають самі шахтарі, навчені гірким досвідом, домовленість вони вважатимуть успішною, коли отримають гроші на руки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG