Доступність посилання

ТОП новини

Єфремов: обвинувачення «Газпрому» на адресу України потребують опрацювання


Обвинувачення з боку ВАТ «Газпром» щодо України з приводу несанкціонованого відбору газу вимагають додаткового відпрацювання та відповіді фахівців, вважає лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

«Я знаю, що в складні періоди ми брали газ зі своїх сховищ», – сказав Єфремов в четвер на брифінгу. Він наголосив, що обвинувачення на адресу України про несанкціонований відбір газу «потребують додаткового відпрацювання та відповіді фахівців».

Єфремов також зазначив, що якщо ситуація не зміниться, то буде підготовано офіційну заяву.

Голова «Газпрому» Олексій Міллер 22 лютого заявив, що на початку року Україна здійснювала несанкціонований відбір російського газу, призначеного для європейських споживачів. За його словами, аномальні морози в Європі призвели до того, що європейські споживачі збільшили заявки на постачання російського газу, «однак значний обсяг російського газу до європейських споживачів не доходив, а в окремі дні на території Україні залишалося до 40 мільйонів кубометрів газу», що завдало фінансового і репутаційного збитку «Газпрому».

У свою чергу представник «Газпрому» Сергій Купріянов заявив, що після реалізації всіх запланованих «Газпромом» газотранспортних проектів «транзитне значення України для експорту російського газу дорівнюватиме нулю».

НАК «Нафтогаз Україна» спростував заяви про відбір природного газу з транзитних обсягів, які транспортувалися до країн Європи. При цьому Київ, у зв'язку зі зниженням у лютому постачань російського газу на східний кордон країни, запропонував «Газпрому» здійснити додаткові постачання ресурсу європейським споживачам за рахунок газу з українських газосховищ. З таким проханням до України звернулася Туреччина, і Київ надав Анкарі додаткові обсяги природного газу зі своїх підземних сховищ.
XS
SM
MD
LG