Доступність посилання

ТОП новини

Янукович ще сподівається на газовий компроміс із Росією


Віктор Янукович у Дніпропетровську
Газове питання є наріжним каменем в українсько-російських двосторонніх відносинах, але компроміс буде знайдений. Про це сьогодні у Дніпропетровську заявив президент України Віктор Янукович.

За його словами, через завищену ціну на газ за останні два роки Україна втратила 12 мільярдів доларів США.

Як зазначив Янукович, в України є кілька шляхів того, як уникнути негативних наслідків для економіки та населення через високу ціну на російський газ.

«Я думаю, переговори призведуть до якогось компромісного рішення. Разом із тим ми пішли шляхом зменшення споживання природного газу, ми значно зменшили закупівлі. Ми пішли шляхом застосування альтернативних видів палива і диверсифікації джерел постачання газу в Україну. Ця програма буде розвиватись незалежно від тих переговорів, які ми ведемо», – сказав глава держави.

У той же час він оцінив в цілому відносини між Україною і Росією за останні два роки як «дуже динамічні», «ефективні». За словами Януковича, про динамічний розвиток двосторонніх відносин свідчить зростання товарообігу, який склав 56 мільярдів доларів США.

Два дні тому в Газпромі заявили, що відмовляться від транзитних послуг України, тільки-но Росія добудує обхідні газогони, і звинуватили Україну в несанкціонованому відборі газу, призначеного для Європи. Київ звинувачення відкидає.
XS
SM
MD
LG