Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську конфлікт навколо газети «Ліца»


Місцевий бізнесмен судиться з головним редактором і вимагає майже мільйон гривень компенсації
Дніпропетровськ – У Дніпропетровську набирає обертів конфлікт навколо опозиційної газети «Ліца». Відомий місцевий журналіст, бізнесмен та юрист Борис Філатов судиться з головним редактором видання Оленою Гарагуц через, за його словами, наклепницькі публікації. Він чекає від редакції майже мільйон гривень компенсації моральних збитків. Крім того, за словами редакторки, проти якої позивається бізнесмен, прокуратура вимагає від неї оприлюднити джерела інформації та авторів тих статей, де фігурує позивач. У прокуратурі справу називають «трохи перебільшеною».

Протистояння між газетою «Ліца» і відомим у Дніпропетровську телеведучим та бізнесменом Борисом Філатовим, ім’я якого пов’язують з фінансово-промисловою групою «Приват», триває не перший місяць. У редакції розповідають, що опублікували кілька критичних статей, де йшлося про Філатова. Тепер телеведучий вимагає спростування публікацій і компенсації моральних збитків – понад 900 тисяч гривень, а прокуратура за його позовом зажадала від «Ліц», каже головний редактор видання Олена Гарагуц, показати ті матеріали, які лягли в основу публікацій, і оприлюднити прізвище автора.

За словами Олени Гарагуц, коли вона відмовилась надати таку інформацію, її викликали давати пояснення до прокуратури, пригрозили судом і штрафом.

«Мене звинувачують у ненаданні прокурору документів. Зокрема, тих, які використовувалися для написання статей «Утка» пішла на посадку» і «Рейдери. Корбан, Філатов, Брагінський, Аксельрод». Ці авторські матеріали у автора і просити їх я не маю права, тому що автор захищений положенням Закону «Про пресу». Він має право підписувати матеріали псевдонімом або взагалі публікувати анонімно», – заявила Радіо Свобода Олена Гарагуц.

Позивач Борис Філатов інформацію про майже мільйонний позов до редакції підтверджує. Каже, що статті, оприлюднені у газеті, принижують його честь і гідність. Борис Філатов повідомив, що спершу запросив у газети півмільйона компенсації моральних збитків, але збільшив вимоги через нові статті у «Ліцах», де фігурує його ім’я. Відмовлятись від позову, сказав він, не збирається.

«Ви розумієте, що таке цькування. Гарагуц із періодичністю приблизно раз на два тижні друкує про мене якусь гидоту, яка не має ніякого підтвердження, абсолютно. Розміщує проти мене замовні статті. Вона має все це спростувати й компенсувати мені моральні збитки», заявив Радіо Свобода Борис Філатов.

Діалог сторін не відбувся

У прокуратурі Кіровського району Дніпропетровська Радіо Свобода не пояснили, на яких підставах вимагали від газети оприлюднити ім'я автора та розголосити джерела інформації. Тільки підтвердили: редактора газети «Ліца» викликали давати пояснення «за заявою приватної особи».

«У нас була скарга, ми її запросили, вона пояснила і ми дали відповідь на скаргу. Це не кримінальна справа. Справу не порушували, до суду не передавали. Трохи перебільшена ситуація», – зауважив прокурор району Станіслав Лисенко.

В обласній організації Національної спілки журналістів кажуть, що закликали сторони конфлікту до переговорів, готові були надати для цього майданчик. Однак діалог так і не розпочався. Про деталі цього розповів Радіо Свобода виконувач обов’язків голови спілки Вадим Климентьєв.

«Представники обох сторін звертались до нас із проханням розглянути питання на комісії з етики і дати висновок. Але питання було зняте з ініціативи однієї зі сторін, подальшого руху не було», – сказав Вадим Климентьєв.

Між тим редактор газети «Ліца» Олена Гарагуц заявила, що на підтримку спілки журналістів не розраховує, а безкоштовну правову допомогу в суді їй надаватиме Асоціація медіа-юристів України.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG