Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС повідомляють про домовленості Сербії і Косова


Комісар Європейського Союзу з розширення Штефан Філе повідомив сьогодні, що Сербія і Косово досягли домовленостей про врегулювання на кордоні між ними і про участь Косова в регіональних зустрічах.

За його словами, ці домовленості, досягнені на переговорах у Брюсселі, є значним кроком уперед напередодні очікуваного рішення ЄС, чи надавати Сербії статус кандидата на вступ.

Ці домовленості також «зміцнюють регіональну співпрацю, добрі сусідські відносини і процес розширення ЄС на Балканах», додав він.

У рамках домовленостей, за повідомленнями, Європейська комісія пропонує почати вивчати питання про можливість майбутнього процесу наближення Косова до вступу до ЄС. Це питання суперечливе, бо п’ять із 27 країн-членів ЄС не визнають односторонньо проголошену Республіку Косово, а деякі з них заявили, що й не мають наміру визнавати.

За словами дипломатів, угоди про участь Косова в регіональних зустрічах досягли без того, щоб Сербія визнала самопроголошену незалежність Косова.

Раніше повідомляли, що йшлося про те, яким чином Косово буде представлене на міжнародних заходах: чи просто як незалежна держава, чого прагне Приштина, чи з посиланням на резолюцію Ради безпеки ООН, у якій про незалежність Косова не йдеться, як домагається Белград.

Також мали обговорити шляхи втілення механізму «інтегрованого управління кордоном» на півночі Косова, на його кордоні з Сербією, що його вже не раз блокували місцеві косовські серби, які не визнають владу в Приштині, але не дослухаються й до позиції Белграда.

Обидві домовленості є, як вважають, неофіційною передумовою надання Сербії статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Рішення про цей статус у грудні відклали і тепер мають вирішувати на саміті ЄС наступного тижня.
XS
SM
MD
LG