Доступність посилання

ТОП новини

Заарештований шпигун працював на ФСБ Росії – прокурор Естонії


Нинішній шпигунський скандал є «черговим прикладом підривної діяльності Росії» – керівник МВС
Рига – 24 лютого Естонія відзначає 94-у річницю незалежності. Однак урочистості якоюсь мірою затьмарив шпигунський скандал, що стався напередодні свята. У Таллінні заарештовано співробітника Поліції безпеки Естонії Олексія Дрессена, якого підозрюють у державній зраді. За даними естонської прокуратури, він упродовж кількох років передавав ФСБ Росії таємну інформацію, до якої мав доступ по службі.

Спецоперацію із затримання підозрюваного було проведено естонськими спецслужбами. За словами державного прокурора Естонії Хейлі Сепп, Олексій Дрессен і його дружина Вікторія були затримані в Талліннському аеропорті при спробі передачі таємних документів.

«На момент затримання дружина Олексія Дрессена Вікторія вже була у літаку, який мав летіти до Москви. Вона виступала кур’єром і мала при собі носії таємної інформації», – повідомила Хейлі Сепп.

Естонські спецслужби мають підстави вважати, що подібну операцію подружжя Дрессен здійснювало упродовж кількох останніх років, зазначила Хейлі Сепп.

Діями Дрессена керувало ФСБ Росії

Керівник Поліції безпеки Естонії (КаПо, спецслужба, що відповідає за захист державної безпеки країни) Райво Аеґ повідомив, що діями Олексія Дрессена керував відділ контррозвідки Федеральної служби безпеки Росії, звідки він отримував вказівки.

«Хто його направляв? Ми маємо справу з Росією, з відділом контррозвідки ФСБ. Безумовно, нас цікавить мотивація Дрессена. Це був матеріальний прибуток», – зазначив на прес-конференції Райво Аеґ.

Керівник Поліції безпеки повідомив, що 44-річний Олексій Дрессен працював тут з 1993 року, де до недавнього часу займався питаннями внутрішньої безпеки та екстремістськими угрупованнями в Естонії. До цього Дрессен працював у поліції, а за радянських часів був на службі в міліції.

Хар’юський повітовий суд дав дозвіл на арешт Олексія Дрессена на термін до шести місяців. Якщо Дрессена визнають винним у шпигунстві, то йому, згідно з 232-ю статтею Кримінального кодексу Естонії про державну зраду, загрожує термін покарання від 20 років до довічного ув’язнення. Прокурор не висловлював клопотання щодо арешту Вікторії Дрессен, однак її поки що вважають затриманою.

Другий за декілька років шпигунський скандал в Естонії

Керівник Поліції безпеки Естонії Райво Аеґ вважає, що цей інцидент продемонстрував, що держави, вороже налаштовані до Естонії, надзвичайно зацікавлені в інформації про її безпеку.

Міністр внутрішніх справ Естонії Кен-Марті Вахер зазначив, що нинішній шпигунський скандал є «черговим прикладом підривної діяльності Росії».

Міністр нагадав, що у 2009 році на 12,5 років за шпигунство на користь Росії був засуджений колишній співробітник Міністерства оборони Естонії Херман Сімм.

Співробітники служб безпеки та політики Естонії стверджують, що російська розвідка посилила свою активність у Балтійському регіоні, зокрема в Естонії, Латвії та Литві, після того, як ці держави вступили до НАТО, а потім до Євросоюзу в 2004 році.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG