Доступність посилання

ТОП новини

Мистецтво напрокат пропонує «ArtBank» у Празі


«Мистецький банк» купує твори молодих митців, які потім можна взяти в оренду
Прага – Новий центр сучасного мистецтва «ArtBank» («Мистецький банк») відкрився у Празі. До багатого і різноманітного чеського ринку з творами мистецтва додався цікавий гравець – галерея, яка купує, продає, збирає, виставляє та позичає твори мистецтва. У Чехії досі такої галереї не було, хоча потреба в цій формі роботи відчувалась, особливо в середовищі молодих митців. Нині «Мистецький банк» належить до важливих центрів сучасного мистецтва Чехії.

«Мистецький банк» – це багата збірка мистецтва молодої генерації, яке ви можете позичити собі додому. Мета нового проекту – підтримати творчість молодих людей, а з ініціативою вийшла група молодих фахівців, яких надихнула на це робота подібних мистецьких банків у Канаді та Австралії.

Адже кожного року мистецькі виші чи училища випускають десятки молодих фахівців, які часто через скрутні життєві обставини не можуть продовжувати творчо працювати. Ось тут їм на допомогу й вирушає «АртБанк». Його фахівці купують найцікавіші твори і виставляють їх в галереї. Виграють усі: автори, які отримали фінансову підтримку, галерейники, тому що створили цікаву експозицію, та відвідувачі, які можуть вибрати все, що їм до вподоби і взяти твір чи твори напрокат.


Мистецтво молодих – подарунок для дому. Недорого!

До галереї поспішили ті, хто хоче працювати, відпочивати, чи просто жити в естетично оформлених інтер’єрах. А оскільки «АртБанк» – це мистецтво молодих, то й інспіруватись можна концептуально цікавими, не щоденними ідеями молодих авторів, втіленими у творах мистецтва.

«АртБанк» купує твори молодих митців, які можете потім взяти в оренду, – говорить працівник «АртБанку» Ірена Саткеова. – Ми їх купуємо і таким чином підтримуємо мистецтво молодих. Наш «АртБанк» працює як приватна ініціатива. Наші куратори самі нав’язують контакти з молодими митцями, твори яких ми згодом виставляємо і пропонуємо позичити. А позичаємо як до офіційних інтер’єрів, так і комусь додому, причому через якийсь час ми цікавимось, як людині з цим твором живеться».

Позичити твір в оренду недорого. В середньому, залежно від жанру – це малярство, графіка чи скульптора, а також від матеріалу, оплата коливається в перерахунку від 200 до 500 євро на рік.

Нове мистецтво в старому палаці – партнери

Свою збірку «АртБанк» виставляє у партнерів по бізнесу – в галереї «AMoYA», що розташована в незвичайному приміщенні – великому бароковому палаці в центрі старої Праги неподалік від знаменитого Карлового мосту. Палац довгі роки не використовувався, чекаючи на кошти і реставрацію. Ентузіасти вивели його з найтяжчого – привели зали до порядку, забезпечивши від подальшого спустошення і відкрили в них одну з найцікавіших експозицій сучасного мистецтва в Чехії.

Словом, банк з творами мистецтва виявився доброю ідеєю на часі. Стартувати з нею молодим фахівцям допомогла мерія столиці. Проект сподобався як ще одна дружня рука назустріч і туристам, і своїм громадянам. А головне – виграло молоде мистецтво, яке отримало в особі «АртБанк» доброго опікуна.
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG