Доступність посилання

ТОП новини

Путін: Росія має збільшити свою присутність в країнах, де розуміють російську


Володимир Путін
Росія має на порядок збільшити освітню і культурну присутність в країнах, де частина населення розмовляє російською або розуміє російську мову.

Про це кандидат у Президенти Росії Володимир Путін написав у своїй передвиборчій статті з питань міжнародних відносин «Росія і світ, що змінюється», опублікованій сьогодні в газеті «Московские новости».

«Ми маємо у кілька разів посилити освітню і культурну присутність в світі – й на порядок збільшити її в країнах, де частина населення розмовляє російською або розуміє російську мову», – заявив Путін.

Він зазначив, що Росія успадкувала велику культуру, визнану і на Заході, і на Сході. «Але ми поки що дуже слабо інвестуємо в культурні індустрії, в їх просування на глобальному ринку. Відродження світового інтересу до сфери ідей, культури, що виявляється через включення суспільств і економік у глобальну інформаційну мережу, дає Росії з її визнаними талантами у сфері виробництва культурних цінностей додаткові шанси», – вважає він.

На його думку, для Росії існує можливість не тільки зберегти свою культуру, а й використовувати її як могутній чинник просування на глобальних ринках.

«Російськомовний простір – це практично всі країни колишнього СРСР і значна частина Східної Європи. Не імперія, а культурне просування; не гармати, не імпорт політичних режимів, а експорт освіти і культури допоможуть створити сприятливі умови для російських товарів, послуг і ідей», – вважає він.

Окрім цього, Путін зазначив, що повага до своєї країни визначається ще й тим, як вона здатна захистити права своїх громадян і співвітчизників за кордоном.

Зокрема, він заявив, що Росія буде «найрішучішим чином» добиватися виконання владами Латвії та Естонії численних рекомендацій авторитетних міжнародних організацій щодо дотримання загальновизнаних прав національних меншин, а також можливості вільно використовувати російську мову.

Володимир Путін – прем’єр-міністр, а також кандидат у президенти Росії. Володимир Путін уже двічі обирався президентом, в 2000 і 2004 роках, на чотирирічні терміни, але не мав права балотуватися втретє поспіль. Тепер Путін має право на нові два терміни, тепер уже шестирічні.
XS
SM
MD
LG