Доступність посилання

ТОП новини

Європейські політики засуджують вирок Луценкові


Юрій Луценко, 27 лютого 2012 року
Дедалі більше європейських політиків висловлює розчарування вироком, оголошеним у Києві колишньому міністрові внутрішніх справ Юрієві Луценку.

У понеділок верховний представник ЄС із закордонних справ, віце-президент Європейської комісії Катрін Аштон і єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Філе оприлюднили спільну заяву, в якій повідомили, що Європейський Союз розчарований вироком Юрієві Луценку й розцінює його як сигнал про продовження в Україні судової практики, яка не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного суду.

Мая Коціянчич, речниця Аштон, заявила журналістам у Брюсселі, що Євросоюз уважно стежитиме «за подіями, пов’язаними з процесом апеляції пана Луценка, за розглядом справи пані Тимошенко в апеляційному суді, і за провадженням у справі колишнього виконувача обов’язки міністра оборони Валерія Іващенка, а також за іншими подібними випадками».

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський повідомив цього ж дня журналістам у Брюсселі, що, наскільки йому відомо, Луценка звинувачують у «відносно дрібному правопорушенні». «І це виглядає як непропорційно сувора система. Іншими словами, це ще один аргумент для тих, хто підозрює українську судово-правову систему у тому, що вона не повністю вільна від політичних мотивів», – заявив він.

А на думку міністра закордонних справ Швеції Карла Більдта, рішення Печерського суду «доводить те, що правова система в Україні в даний час використовується для того, щоб криміналізувати те, що, по суті, є політичною діяльністю», і це, за словами Більда, збільшує стурбованість із цього конкретного питання.

Британський міністр у справах Європи (заступник міністра закордонних справ) Дейвід Лідінґтон висловив «глибоку стурбованість» через вирок Луценкові і додав, що він ставить під сумнів зобов’язання України щодо євроінтеграції.

27 лютого Печерський районний суд Києва визнав колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка винним у скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
XS
SM
MD
LG