Доступність посилання

ТОП новини

Філе: газова угода з Росією має гарантувати виконання Україною зобов’язань перед Енергетичним співтовариством


Європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Філе називає «логічним» створення тристороннього консорціуму між Україною, Росією та ЄС, і наголошує на необхідності того, щоб «будь-яка газова угода з Росією» гарантувала повагу до українських зобов’язань перед Енергетичним співтовариством. Про це єврокомісар заявив 27 лютого у Брюсселі.

Філе назвав газове питання одним із ключових, вирішення яких дасть змогу полегшити шлях України до ЄС. «Настав час, щоб українські зусилля, спрямовані на забезпечення ринково орієнтованих цін на газ, увінчалися успіхом. Ми вже підтримували ці зусилля, і ми готові й хочемо брати участь у дискусії про створення тристороннього газотранспортного консорціуму щодо української газотранспортної системи. Такий трикутник логічно представлятиме виробника, транзитера та споживача», – наголосив він.

Крім того, єврокомісар вважає важливим, щоб «будь-яка газова угода з Росією також гарантувала повну повагу до зобов’язань, узятих Україною перед Енергетичним співтовариством». «Це – не тільки ключова частина угоди про асоціацію, це також має важливе значення для майбутньої енергетичної безпеки й незалежності країни», – додав Штефан Філе.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG