Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві місіонери навертатимуть «язичників» у християнство


Поширене твердження про начебто аж 95 відсотків релігійних поляків не відповідає дійсності
Варшава – У Польщі, як і в Україні, розпочався Великий піст. Для жителів польської столиці він стане особливим, запевняє ієрархія католицької церкви. Під час посту Варшава буде містом, на вулицях якого активно працюватимуть католицькі місіонери – як священики, так і світські особи. Багато мешканців столиці, кажуть польські священики, забули про те, що вони християни, тож їм потрібно про це нагадати в нестандартний спосіб.

Проповідування Євангелії на вулицях, у місцях відпочинку, у студентських містечках, публічні читання духовної літератури відомими акторами й телеведучими – це далеко не повний перелік заходів, що відбуватимуться у Варшаві в рамках проекту «Місія Варшава».

Цей проект здійснюється в рамках ініційованої Ватиканом акції «Місія міст», що відбувається в дванадцяти європейських столицях, уражених атеїзмом.

Великі міста – це скупчення безбожників?

Про ідею проекту на прес-конференції у Варшаві розповів католицький єпископ Пйотр Ярецький. «У Конгрегації, в Папській раді, виникла така ініціатива, щоб у дванадцяти європейських містах під час великого посту провести аналогічні душпастирські ініціативи, – каже він. – Ми дуже наголошуємо на тому, що прагнемо єдності душпастирських ініціатив у тих дванадцяти великих європейських містах».

За словами єпископа Ярецького, у великих містах багато людей, які хоч і охрещені, та живуть так, наче Бога нема. До таких міст, зауважує Ярецький, належить і Варшава. Як говорить єпископ, тільки незначний відсоток варшав’ян бере участь у недільних богослужіннях, серед жителів столиці дедалі більше тих, які дуже критичні, а навіть агресивні щодо церкви.

Польське духовенство визнає, що поширене твердження про начебто аж 95 відсотків релігійних поляків не відповідає дійсності. За церковними даними, сьогодні поляків, які є практикуючими католиками, тобто беруть активну участь у житі церкви, тільки 41 відсоток. У деяких регіонах Польщі цей показник ще нижчий.

Світська людина також може бути місіонером

Щоб затримати процес відходу поляків від церкви, польське духовенство вирішило розпочати наступ на атеїзм XXI сторіччя саме з Варшави. Мажена Мікош, речник проекту «Місія Варшава», розповіла на прес-конференції, в чому особливість цієї акції. За її словами, у так званій вуличній євангелізації братимуть участь не тільки священики, а й світські люди. Їхнє завдання – достукатися зі словами про віру не лише до тих, які бодай час від часу з’являються у церкві за звичкою, але також до тих, які до церкви приходять раз на рік – у великодню суботу з кошичком, щоб посвятити пасхальні страви, і вважають, що це найважливіша церковна подія у році.

«Ми хочемо звернутися до людей невіруючих, а також непрактикуючих християн передусім за допомогою світських людей, а також хочемо знайти тих, які здійснюватимуть нову євангелізацію серед студентів, для яких ми будемо організовувати курси. Ми будемо там, де є студенти», – сказала Мікош.

Церковний проект «Місія Варшава» розпочався з акції, яку в польській столиці відразу зауважили. У найлюдніших місцях Варшави, зокрема, біля входів у метро молоді волонтери роздали безкоштовно 100 тисяч примірників церковної газети. Ця газета нагадала заклопотаним жителям столиці, що розпочинається Великий піст-2012, а також як цей особливий період у християнському календарі потрібно прожити.

Організатори акції «Місія Варшава» запевняють, що їхній проект – це тільки початок тривалої євангелізації польської столиці. Вони також твердять, що доброю нагодою для вуличної євангелізації у Варшаві буде чемпіонат з футболу Євро-2012.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG