Доступність посилання

ТОП новини

Карл Більдт: дії Лукашенка свідчать про відчай


Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт назвав рішення президента Білорусі Олександра Лукашенка про висилку дипломатів Євросоюзу та Польщі ознакою «відчаю» – на тлі економічних проблем країни:

«Лукашенко намагався маніпулювати нами. Тепер він намагається тиснути на нас. Ми інтерпретуємо це як слабкість і відчай. Він перебуває в дуже складній ситуації. Він спалює мости, і це матиме негативні наслідки в майбутньому», – наголосив Більдт.

У вівторок влада Білорусі наказала послам Польщі і Євросоюзу в Мінську залишити територію країни. Крім того, постійний представник Білорусі при Євросоюзі і посол Білорусі в Польщі відкликані до Мінська для консультацій.

Міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле повідомив, що його країна у відповідь на дії Білорусі відкликає з Мінська свого посла і закликав інші країни ЄС наслідувати цей приклад.

Раніше Рада ЄС додала до списку осіб, яким заборонений в’їзд на територію Євросоюзу, ще 21-го представника білоруської влади, яких Євросоюз вважає відповідальними за дії проти громадянського суспільства і демократичної опозиції в Білорусі.

Ці люди додаються до «чорного списку» з 210 осіб, які вже перебувають під санкціями ЄС.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG