Доступність посилання

ТОП новини

Європейський суд із прав людини зобов’яже Україну звільнити Луценка – Буткевич


Володимир Буткевич, заслужений юрист України, суддя Європейського суду з прав людини (1996-2007)
Європейський суд із прав людини, швидше за все, ухвалить рішення, яким зобов’яже Україну звільнити колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Таку думку висловив Радіо Свобода суддя Страсбурзького суду у 1997-2008 роках Володимир Буткевич.

«Суд у Страсбурзі не дозволить жодній державі, щоб вона не дотримувалася хоча б мінімальних стандартів. У цій справі, як і в справі Юлії Тимошенко, я чую, коли кажуть, мовляв, у нас таке законодавство, і вони всі нібито співчувають, але наголошують, що мають дотримуватися закону. Після того як ми ратифікували Європейську конвенцію (з прав людини – ред.) й вона стала частиною нашого законодавства, після того як ми ухвалили закон про виконання рішень Європейського суду – ці відмовки не є аргументами», – зазначив Володимир Буткевич.

У відповідь на запитання щодо можливої реакції європейських інституцій на визнання Страсбурзьким судом справ Луценка й Тимошенко політично вмотивованими, він зазначив, що «Парламентська асамблея Ради Європи чекає на рішення суду».

«Вони не хочуть випереджати суд, не хочуть ухвалювати якісь рішення, які могли б вплинути на суд. Я не сумніваюся, що у справах Тимошенко й Луценка будуть знайдені порушення. Далі будуть санкції. І якщо у нас думають, що санкції – це так, просто зобов’яжуть національний суд переглянути рішення у справах і все, то це не так, тому що санкції будуть серйозніші, зокрема вони застосовуватимуться і до тих, хто брав участь у цих справах», – наголосив Володимир Буткевич.
XS
SM
MD
LG