Доступність посилання

ТОП новини

ЄС: заяви МЗС України щодо Тейшейри є нападом на його професіоналізм


Жозе Мануел Пінту Тейшейра
Верховний представник Євросоюзу з закордонних справ Катрін Аштон, реагуючи на на заяву Міністерства закордонних справ України щодо голови Представництва ЄС в Україні, яка пролунала напередодні, заявила у своєму письмовому посланні до ЗМІ у середу, що в ЄС «із превеликим розчаруванням взяли до уваги коментарі Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України стосовно голови Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануела Пінту Тейшейри».

Ці зауваження, на думку Катрін Аштон, є «невиправданим та необгрунтованим нападом на людську порядність та професіоналізм посла Пінту Тейшейри».

«Ми категорично відхиляємо» ці заяви, мовиться в повідомленні. «Посол Пінту Тейшейра і надалі має цілковиту довіру Європейського Союзу та підтримку верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки – віце-президента Європейської комісії Катрін Аштон та Європейської служби зовнішньої дії», – процитувала верховного представника ЄС Катрін Аштон її речниця Мая Коціянчич.

У вівторок МЗС України поширило коментар, в якому говорить про «дедалі більше здивування», з яким спостерігає за публічними висловлюваннями посла ЄС в Україні Жозе Мануела Пінту Тейшейри, які «від місяця до місяця все менше відповідають тому, що за усталеними в міжнародному спілкуванні традиціями можуть собі дозволити дипломати».

Посол ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра у вівторок під час круглого столу, присвяченого покращенню інвестиційного та ділового клімату, заявив, що Президент Віктор Янукович не виконав обіцянки щодо покращення бізнес-клімату і боротьбі з корупцією в Україні. Раніше він неодноразово критикував українську владу за те, що вона «не намагається знайти вихід із ситуації, що склалася навколо екс-Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG