Доступність посилання

ТОП новини

Північна Корея погоджується на відновлення перевірок її ядерних об’єктів


Від керівника Північної Кореї Кім Чен Ина, молодшого сина небіжчика Кім Чен Іра, очікують поступу у прозорості ядерної програми цієї країни
Сполучені Штати задоволені прогресом на переговорах з КНДР, проте мають намір пильно стежити за тим, наскільки послідовно нове керівництво Північної Кореї буде виконувати свої зобов’язання, заявила в середу держсекретар Гілларі Клінтон.

Раніше цього дня Держдепартамент США повідомив, що, за досягнутою домовленістю, Північна Корея готова наразі зупинити роботи зі збагачення урану і ввести мораторій на випробування ядерних зарядів і ракет дальнього радіусу дії.

Пхеньян, за повідомленням Держепартаменту США, пообіцяв допустити міжнародних інспекторів на свій ядерний реактор в Йонбйоні. За цими ж даними, американські та північнокорейські представники найближчим часом закінчать працювати над угодою про постачання до КНДР 240 тисяч тонн продовольчої допомоги.

Це ж підтвердило відтак і офіційне північнокорейське агентство ЦТАК.

«Це – скромний перший крок у вірному напрямку», – заявила Гілларі Клінтон, виступаючи в середу в Палаті представників Конгресу США. Проте, за словами держсекретаря, все ще зберігається серйозна стурбованість щодо ядерної програми КНДР, і Сполучені Штати будуть пильно стежити за лінією нового керівництва Пхеньяна.

Сполучені Штати зупинили продовольчу допомогу Північній Кореї на початку 2009 року, побоюючись, зокрема, що продовольство потрапляло до рук північнокорейських військових чи представників політичної еліти цієї країни.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG