Доступність посилання

ТОП новини

Мінськ критикує ЄС за підтримки Путіна


Білорусь продовжує звинувачувати Брюссель в «ескалації напруженості», і це задовольняє прем’єра Росії
Білорусь знову звинувачує Європейський Союз, тепер уже в «ескалації напруженості». Причина таких дій – реакція Брюсселя на попередні дії Мінська: ЄС відкликав послів усіх держав-членів у відповідь на «рекомендацію» залишити Білорусь двом послам, ЄС і Польщі. Така позиція білоруського керівництва знаходить розуміння у Москві та задовольняє прем’єр-міністра і кандидата на президента Росії Володимира Путіна.

Офіційний Мінськ називає «шляхом у глухий кут» намагання Європейського Союзу покарати його за переслідування опозиції. У Європі «не мають забувати», що стосовно Білорусі «практика залякування» не спрацює, заявив у середу речник білоруського Міністерства закордонних справ Андрій Савіних, далі продовжуючи тему білорусько-європейського протистояння.

«Нервова реакція Євросоюзу на пропозицію Білорусі провести раунд консультацій послів штаб-квартири ЄС і Польщі в їхніх столицях свідчить лише про одне: вибір Брюсселем шляху ескалації напруженості», – заявив він.

І буквально через лічені години цю ж тему продовжив у Москві прем’єр-міністр і кандидат на президента Росії Володимир Путін. Коментуючи на своїй передвиборній зустрічі нові санкції Євросоюзу щодо Білорусі, які підштовхнули Мінськ до різких дій, він заявив, що це протистояння не викличе перешкод зближенню Білорусі з Росією.

«Ми шкодуємо про це. Я, по-перше, сподіваюся, що рано чи пізно нормалізація настане між Євросоюзом і Білоруссю, але це ніяк не вплине на перебіг наших інтеграційних процесів», – сказав Путін.

Гостра реакція на санкції через репресії

Нову реакцію Мінська викликало попереднє рішення Європейського Союзу виявити солідарність із Польщею й відкликати з Мінська для консультацій послів усіх країн-членів. Так само послів Білорусі викличуть до Міністерств закордонних справ усіх країн ЄС.

Перед тим МЗС Білорусі заявило, що відкликає на консультації до Мінська своїх постійного представника в ЄС і посла в Польщі, і «рекомендувало», щоб і постійний представник ЄС та посол Польщі в Білорусі залишили Мінськ і поїхали консультуватися до своїх столиць. У Євросоюзі це назвали «ворожим актом».

Таким чином Мінськ відповів на нові санкції, що їх запровадив напередодні Європейський Союз щодо низки білоруських урядовців. До переліку, неофіційно названого «чорним списком», додали ще 21 особу до понад 200 визначених раніше. Цим людям, яких у ЄС вважають відповідальними за придушення громадянського суспільства і опозиції в Білорусі, забороняють в’їзд до країн Євросоюзу, а їхні наявні там активи заморожують.
  • Зображення 16x9

    Сергій Драчук

    Почав співпрацю з Радіо Свобода з самого початку 1990-х, із 1992-го – постійно, спершу в Києві, з 1995-го – в штаб-квартирі в Празі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG