Доступність посилання

ТОП новини

Євро-2012 почалося в Ризі?


Відбувся символічний матч між командою латвійських депутатів і об’єднаною командою посольств України і Польщі та діаспор цих країн
Рига – За 100 днів до початку Євро-2012 у столиці Латвії відбувся символічний матч між командами Саейми (Парламенту) Латвії та об’єднаною командою посольств України і Польщі та діаспор цих країн у Латвії. Не зважаючи на те, що грали команди непрофесіоналів, боротьба була напруженою й завершилася внічию 1:1.

Матч відкрили голова Саейми Латвії Солвіта Аболтиня, посол України Анатолій Олійник та посол Польщі Єжи Новаковський.

У своєму виступі спікер латвійського парламенту висловила задоволення, що Латвія завдяки цьому символічному матчу змогла долучитися до важливої спортивної події року – Євро-2012.

У інтерв’ю Радіо Свобода Солвіта Аболтиня зізналася, що є активною уболівальницею. «На мою думку, важливо боротися лише на спортивному майданчику. Спорт – це те, що об’єднує людей, несе мир, злагоду і додає позитивних емоцій», – зазначила вона.Євро-2012 як свідчення європейськості України

Посол України в Латвії Анатолій Олійник запевнив присутніх, що Україна зробить усе можливе, щоб свято футболу – Євро-2012 – стало незабутнім для мільйонів уболівальників.

За його словами, проведення Чемпіонату з футболу в Україні переконливо доводить, що Україна історично та культурно належить до спільної європейської сім’ї націй.

А посол Польщі Єжи Новаковський наголосив, що ця зустріч підтримує ідею проведення Чемпіонату Європи в Україні та Польщі, а також Україну як європейської країни.

«Тепер слід активніше підтримувати інтеграцію України до Євросоюзу як Європі, так і Україні», – наголосив Єжи Новаковський.

Футбол долає кордони і об’єднує людей

Ідея провести цей матч за 100 днів до Євро-2012 належить депутату Саейми, капітану парламентської команди Віталію Орлову.

«Я радий, що граючи у футбол, ми зближуємося. Футбол об’єднує. Один із латвійських провідних гравців Маріс Верпаковський грав у Києві. Ми дуже раді, що перша з пострадянських команд, яка вийшла на Чемпіонат світу з футболу була збірна України, а перша, яка вийшла на Чемпіонат Європи з футболу, була збірна Латвії. Нас багато що об’єднує», – зауважив Віталій Орлов

Капітан українсько-польської команди Геннадій Ліханов зазначив Радіо Свобода, що матч у Ризі між командами України, Польщі та Латвії засвідчив, що футбол долає кордони. «Я радий, що ми, тут, у Латвії, змогли відстояти футбольну честь України», – наголосив Ліханов.

«Таємна зброя» українців і поляків

Якщо команда Саейми Латвії грала у формі кольору національного прапора, то для українсько-латвійської команди посольство Польщі придбало спеціальну форму із символікою Євро-2012.

Звання кращого гравця цього символічного матчу отримав член українсько-польської команди Лукаш Терела, який забив гол у ворота парламентської збірної.

Цікаво, що в об’єднаній українсько-польській команді грала одна жінка – Тетяна Кузьменкова, а також 12-річний юнак Марк Пухальський. Латвійські депутати назвали їх «таємною зброєю» команди супротивника і нагородили заохочувальними призами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG