Доступність посилання

ТОП новини

«Олігархи – Президента чи Президент – олігархів?» (огляд преси)


Київ – Останні кадрові зміни у владі засвідчили, що кадрова політика в Україні характеризується трьома речами: незалежністю від результату діяльності, бідною лавою запасних і, головне, належністю до близького кола Президента і його родини.Це стверджує дописувач газети «День». На його думку, «донецький характер» влади нині мімікріє до вужчого визначення – сімейного. Її байдужість до реформ в Україні автор статті ілюструє на прикладі відставки директора аеропорту «Бориспіль» після того, як там був пошкоджений літак Януковича. Показово, що посадовця звільнили не за безлад і крадіжки багажів у тисяч пасажирів, що стали «візитівками» столичного аеропорту, а за монаршу подряпину. Про це наголошується в статті «Чому реформи провалено?»

«Олігархи – Президента чи Президент – олігархів?» – у статті під таким заголовком експерти газети «День» прогнозують, хто кого перший замінить. Дехто з них вважає, що весь час президентства Януковича – це перманентне відкупляння від олігархів. Наприклад, списання 24 мільярдів боргу паливно-енергетичним підприємствам Ахметова–Фірташа. Одного цього більш ніж достатньо для спокою в Межигір’ї. Тому Янукович стрімко відривається від кучмівської моделі кланового олігархату і стає самостійнішим. Однак, на думку експертів, саме самостійність може зіграти з Президентом злий жарт. Як тільки Янукович перестане відкуплятися від олігархів, за кілька років ті можуть посунути його від влади.

Враховуючи непрості стосунки Банкової з майбутнім президентом Росії, газета «Сегодня» не виключає, що владі було б вигідніше, щоб вибори виграв хтось інший, але не Путін. Однак враховуючи нереальність таких сподівань, на Банковій просто чекають, щоб вибори в Росії швидше закінчились. Адже з їхнім завершенням можуть вщухнути і торговельні війни, котрі мають передвиборно-емоційний відтінок. Однак, на думку експерта газети, експансія російського бізнесу ніяк не стосується публічної політики.

Тижневик «Коментарі» стверджує, що Партія регіонів, котрій вдавалося перемагати конкурентів на російському полі, може провести до парламенту кілька десятків українофобів під чужими прапорами. Відтак, маргінальні рухи на кшталт партії «Родіна» або «Російський блок», яких могло б і не бути у великій політиці України, мають усі шанси отримати своїх трьох-чотирьох представників у Верховній Раді. Однак, як попереджає видання, звернення до ідеології «Русского міра» стане для Партії регіонів визнанням, що в питаннях економіки їм абсолютно нічим похвалитись. Заголовок статті «Русскій мір» перейшов у атаку».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG