Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2019, Київ 18:37

Гуманітарна допомога прибула до сирійського Хомса


Знімок, зроблений в районі Баба-Амр кілька днів тому
Представники Міжнародного Червоного Хреста повідомили, що автоколона з гуманітарною допомогою прибула до сірійського міста Хомс. Допомога призначена для жителів району Баба-Амр, який у четвер змушені були залишити повстанці з Вільної сирійської армії.

Із майже ста тисяч жителів у Баба-Амрі залишилися кілька тисяч.

«Жителі району Баба-Амр вкрай потребують гуманітарної допомоги – не вистачає продовольства, питної води, але передусім мова йде про евакуацію хворих і поранених. Тому нам потрібно потрапити туди якомога швидше», – заявив раніше в Женеві представник Міжнародного комітету Червоного Хреста Гішам Хассан.

ООН висловлює стурбованість повідомленнями сирійських активістів про масові страти прихильників опозиції в Баба-Амрі. Однак поки що цю інформацію неможливо підтвердити з незалежних джерел.

У п’ятницю представник сирійського МЗС заявив, що «армія очистила Баба-Амр від терористичних груп, які отримували підтримку з-за кордону».

Збройні прихильники опозиції стверджують, що їхній відступ має тактичний характер.

Баба-Амр, оточений урядовими військами, кілька тижнів зазнавав обстрілу з артилерійських і танкових гармат і став символом опору сирійської опозиції режимові президента Башара Асада. При облозі цього району загинули сотні мирних мешканців.

Лідери 27 країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі в п’ятницю заявили, що в них викликають жах звірства, які, за повідомленнями, відбуваються в Сирії. ЄС працюватиме в тісному контакті з тими, хто намагається зафіксувати «ці жахливі злочини», щоб винних можна було притягнути до відповідальності.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG