Доступність посилання

23 Листопад 2017, Київ 08:27

Чи законно зносять ринки у Києві?


Київ – Звільнити голову Деснянського району Києва Віктора Жеребнюка та його заступників – таку вимогу висунули представники ринку «Лівадія» та профспілок малого бізнесу в листі, який передали у п’ятницю голові КМДА Олександру Попову. У разі невиконання вимог малого бізнесу підприємці обіцяють вже у березні масові протести в столиці.

Підставою для таких вимог стала спроба районної влади знести ринок 20 лютого вдосвіта, начебто через його розташування під лінією електропередач та на пішохідній зоні, говорить керівник вільної профспілки підприємців України Валентина Коробка.

«До нас телефонують тисячі людей із Деснянського району, і в них ситуації подібні до тієї, яка мала місце на ринку «Лівадія». Підприємцям і далі погрожують, що знесуть їхні торговельні ятки, якщо вони не переберуться на інші запропоновані їм місця. Однак там теж прокладені комунікації, є порушення норм благоустрою, через що підприємців пізніше теж можуть виселити».

Валентина Коробка зазначила, що підприємці мають інформацію про наміри влади району передати територію ринку іншому власнику.

Зі свого боку, представник головного управління благоустрою КМДА Сергій Садовий вказує на те, що ринок «Лівадія» не має права оренди на всю свою територію, і що він незаконно звів на ній капітальні будівлі. Однак він згадує про те, що в підприємців є рішення суду про приватизацію цих споруд.

Зі свого боку, віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко, коментуючи ситуацію на ринку «Лівадія», наголосив, що спершу місцева влада має створити нові робочі місця, а тоді вже пропонувати підприємцям звільняти місце.

«Потрібно подумати, де створити робочі місця, і нічого не закривати, поки не з’явиться щось нове, поки людям не запропонують гідну альтернативу», – зауважив Сергій Тігіпко.

У Мінрегіонбуді вважають, що змінювати вигляд ринків чи зносити їх треба відповідно до генплану забудови міста, після того, як врахована думка громадськості.

Знесення яток на ринку «Лівадія» тимчасово зупинене. Нині там торгують 150 підприємців.

Тим часом влада Києва розпочала зносити ринок секонд-хенду біля метро «Шулявська», нібито для реконструкції мостового переходу.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG