Доступність посилання

ТОП новини

У Литвина кажуть, що спікер не ображав жінок


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин «ніколи не робив дискримінаційних заяв щодо ролі і місця жінок в українському суспільстві». Про це йдеться у заяві прес-служби Верховної Ради.

Згідно з оприлюдненим повідомленням, «нинішня інформаційна кампанія, у тому числі, за участю політиків і державних службовців побудована на вирваних з контексту і перетлумачених у власних політичних цілях фразах з інтерв’ю керівника парламенту».

У прес-службі Ради наголошують, що в інтерв’ю телеканалу «Рада» 2 березня Литвин наголосив «наголосив на важливості неухильного дотримання основних принципів гендерної політики, зокрема, у частині представництва жінок в органах влади, а також зміни поглядів суспільства на роль і місце жінки, яка, за його словами, «часто-густо вища за своїми даними за чоловіка»».

«Це просто нагальна необхідність – повернути природну сутність речей в Україні, бо гендер визначає соціальну сутність людини на відміну від іншого терміну – біологічна сутність людини. Я вважаю, що нам треба дотримуватися вчення Платона, який виходив з того, що люди вільні в своїх правах і можливостях, маючи на увазі чоловіка і жінку, правда, домінувати почав, і домінує ще й досі в світі принцип, який сповідував Аристотель, що жінка – це нижча істота», – цитує Литвина прес-служба.

У заяві також наголошується, що вимога співголів міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості» до Литвина попросити вибачення в українських жінок «особливо дивує, оскільки перед тим, як чогось вимагати, треба мати для цього підстави, а не підспівувати такій особі, як Ганна Герман, що взяла собі за правило вправлятися по Верховній Раді».

Напередодні ЗМІ оприлюднили заяву Литвина в інтерв’ю телеканалу «Рада», згідно з якою спікер сумнівається у доцільності законодавчого визначення квот представництва жінок в органах державної влади. За його словами, суспільство навряд чи виконувало б відповідне законодавство у разі його ухвалення. «Суспільство не буде виконувати, якщо ми не позбудемося того, що у нас є вже традицією і, в принципі, воно входить у християнську ментальність, згідно з якою чоловік – це вища істота, тому що жінка створена була з ребра Адама. Відповідно вона вже стоїть на нижчому щаблі», – процитували Литвина у ЗМІ.

Радник Президента Ганна Герман незабаром після оприлюднення цієї заяви закликала Литвина попросити вибачення в українських жінок. Цього вимагають і народні депутати, що входять у міжфракційне об’єднання «Рівні можливості».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG