Доступність посилання

ТОП новини

Вишеградська четвірка пропонує допомогу східним сусідам


Міністри закордонних справ Польщі, Словаччини, Угорщини і Чехії, які становлять так звану Вишеградську четвірку, схвалили сьогодні засади роботи нової ініціативи, Східного партнерства Вишеградської четвірки.

Ця програма чотирьох держав, уперше запропонована минулого літа, поглиблює аналогічну ініціативу Європейського Союзу, Східне партнерство ЄС, і спрямована на підтримку політичних і економічних реформ у шести післярадянських країнах – Україні, Грузії, Молдові, Вірменії, Азербайджані і Білорусі.

Білорусь, на відміну від решти п’яти країн, не була представлена на зустрічі, що відбулася в столиці Чехії Празі. Як повідомив Радіо Свобода міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ, Мінськ відхилив запрошення, бо воно було адресоване не голові зовнішньополітичного відомства Сергієві Мартинову, а його заступникові.

Також міністри закордонних справ Вишеградської четвірки і країн Балтії, які теж узяли участь у зустрічі в Празі, висловили стурбованість становищем у Білорусі, зокрема, відсутністю поступу щодо прав людини і дальшими репресіями проти громадянського суспільства.
XS
SM
MD
LG