Доступність посилання

ТОП новини

Янукович: Україна має намір надалі скорочувати обсяги закупівель російського газу


Україна має намір і надалі скорочувати обсяги закупівель російського газу, заявив Президент України Віктор Янукович.

На зустрічі з жінками з нагоди 8 Березня у вівторок у Києві Янукович назвав газову проблему одним з актуальних викликів для України, наголосивши, що йдеться про ціну на газ.

«Але ми маємо велику надію, що ми різними шляхами долатимемо цю проблему», – сказав він.

Зокрема, Президент нагадав, що Україна скоротила обсяги закупівлі газу з Росії з 41 мільярдів кубометрів до 27 мільярдів.

«Плануємо й у наступні роки скорочувати рівень закупівель. Причина одна – в нас немає таких грошей, тому що ця ціна непідйомна для нашої економіки та для наших людей», – наголосив Президент.

Раніше голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, реагуючи на заяву української сторони про скорочення закупівель до 27 мільярдів кубометрів, назвав її «односторонньою». «Україна зробила заяву, не домовляючись із російською стороною. Такі домовленості повинні бути досягнуті за півроку. Це одностороння заява», – зазначив він 12 січня у розмові з президентом Росії.

НАК «Нафтогаз» зі свого боку заявив, що своєчасно (тобто за 6 місяців до початку року поставки природного газу) та у повній відповідності з умовами контракту попередив російське ВАТ «Газпром» про зменшення обсягів закупівлі природного газу у 2012 році.
XS
SM
MD
LG