Доступність посилання

ТОП новини

В Україні в неволі перебуває близько мільйона людей – дослідження


В Україні в неволі перебуває близько мільйона людей, із них лише 15% – у тюрмах. Такими є результати дослідження Харківського інституту соціальних досліджень.

Загальна ж кількість місць несвободи в Україні складає близько 5 з половиною тисяч, повідомив провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов.

«Місце несвободи – це те місце, куди поміщають людину, чи вона може прийти і не завжди звідти піти самостійно, і вона потрапляє під юрисдикцію держави. Відтак місцем несвободи визнається не тільки тюрма або ізолятор, а і психоневрологічний інтернат, психіатрична лікарня, будинок дитини, школа-інтернат, пункт тримання мігрантів і навіть військова частина. З труднощами стикаються у неволі діти, інваліди, люди похилого віку та мігранти», – зазначив Андрій Черноусов.

Дослідники сподіваються, що оприлюднений список місць несвободи допоможе прискорити розробку та впровадження оптимальної моделі громадського контролю за місцями несвободи в Україні, адже це дозволить скоротити ризики жорстокого поводження в таких місцях.
XS
SM
MD
LG