Доступність посилання

ТОП новини

Чому донеччани їдуть у Німеччину на лікування?


Українці освоюють новий напрямок туризму – медичний
У Донецькій області, як і в Україні в цілому, люди освоюють новий напрямок туризму – медичний. Задоволення не з дешевих, але коли мова йде про життя та смерть, то деякі бачать вихід саме в лікуванні у країнах із високим рівнем медичного обслуговування. Хто надає подібні послуги та чому ними користуються?

Медичний туризм – це фактично послуга, що її пропонують спеціалізовані фірми людям, які хочуть лікуватися за кордоном. Нещодавно німецькі компанії презентували цей напрямок і в Донецьку. Фірма надає клієнту все: від відповідної візи для поїздки до Німеччини, до супроводу перекладача з медичною освітою та місця проживання.

Наталія Шад, керуючий партнер однієї з німецьких фірм, які займаються медичним туризмом, розповіла, що лише минулого року на 30 відсотків більше людей відвідало Німеччину задля лікування. Саме в Донецьку цю послугу презентували тому, що багато донеччан належать до середнього класу і мають відповідну можливість.

«Якщо раніше вважали, що це перевага багатих людей, то тепер приїжджає середній клас, ті, які заощадили, ті, які вдома вже були у відчаї. Тому що в принципі, якщо порахувати ті гроші, які на лікування вони витрачають тут, то те на те й виходить. Всі розрахунки робляться згідно з гонораром лікарів, але, наприклад, обстеження профілактичне обійдеться вам у середньому в 1000 євро», – пояснила Наталія Шад.

Генеральний консул Німеччини у Донецьку Клаус Циллекенс у коментарі Радіо Свобода пояснив, чому, на його думку, медичний туризм розвивається так активно і стає популярним в Україні.

«Медичний туризм – це буде все більш цікавим для українців, – каже він. – Це глобальний ринок, ми в цьому ринку маємо досить добру позицію, тому що медичне лікування в Німеччині – одне з найкращих у світі. Це не так дорого, як люди іноді думають. Це не дешево, але це цікавий напрямок, і це не далеко. Хороші лікарі є, треба розвивати медицину тут, але, звісно, для цього потрібні бюджетні кошти, нова система страхування і так далі. Кроки зроблені, але результат не буде завтра».

Приклад з життя

Рік тому донеччанка Катерина дуже перелякалася – її дочці поставили страшний діагноз. Однак довіри до донецьких лікарів вона не мала. На її думку, ті зробили дуже мало аналізів. Пролежати в донецькій обласній дитячій лікарні мати з дочкою мала близько двох тижнів. Адже єдиним виходом медики назвали операцію, наслідком якої був би 12-сантиметровий шрам у дівчинки на грудях.

Катерина разом із чоловіком дійшли рішення відправитися на лікування до Німеччини і звернулася до фірми, яка і пропонувала послуги медичного туризму. Вже в Німеччині лікарі, зробивши всі можливі аналізи, виявили, що діагноз був невірним, і дівчину в Донецьку збиралися лікувати від значно серйознішої хвороби, ніж було насправді.

У Німеччині Катерину забезпечили житлом, візою, перекладачем-медиком та всім необхідним. Загалом за кордоном вона з дочкою провела півтора місяця. «Там нас оперував дитячий пластичний хірург. Замість 12 сантиметрів розрізу та шва у дівчинки на грудях їй зробили пластичний розріз буквально півтора сантиметра. Призначили операцію, прооперували її, ми в лікарні перебували два дні», – пояснила вона.

Наразі залишається лише сподіватися, що настане час, коли українці будь-яку медичну допомогу отримають у себе вдома, а медичний туризм змінить свій профіль.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG