Доступність посилання

ТОП новини

Військові амбіції «путінського» Кремля не реальні?


Нарощувати «військові м’язи» Росії за «путінським сценарієм» перешкоджатиме опозиція – експерти
Брюссель – У 2012 році витрати на військові потреби у країнах Азії вперше в історії перевищать подібні вклади європейських держав. Згідно зі звітом впливового Міжнародного інституту стратегічних досліджень, скорочення військових бюджетів у Європі пов’язане з нинішньою економічною кризою. Експерти інституту також переконані: нові політичні реалії російського суспільства не дадуть Кремлю багатьох можливостей нарощувати «військові м’язи» Росії за «путінським сценарієм».

Європейська фінансово-економічна криза та, як наслідок, бюджетна дисципліна, призвели до того, що цьогоріч Азія, на чолі з Китаєм, має витратити на озброєння та інші військові потреби більше коштів, ніж країни Європи.

Генеральний директор Міжнародного інституту стратегічних досліджень Джон Чіпмен нагадує, що за останні декілька років на тлі кризи та скорочень державних витрат були суттєво зменшені військові бюджети більшості європейських країн-членів Північноатлантичного союзу.

«У Європі оборонні бюджети перебувають під тиском: урізаються програми закупівель, утримування військового обладнання та оборонних організацій, – каже експерт. – Із 2008-го до 2010 років скорочення витрат на оборону провели щонайменше 16 європейських країн НАТО. У переважній частині цих держав урізання склали понад 10 відсотків».

Недоліки, викликані цими скороченнями, відобразилися на минулорічній військовій кампанії в Лівії. Особливу нестачу було видно у системах наведення, розвідки та спостереження.

Тим часом, китайці завдяки швидкому економічному зростанню, успішно втілюють програму модернізації своїх збройних сил. За останні 10 років витрати на ці потреби там зросли у два з половиною рази.

Путіну зашкодить опозиція – експерт

Які ж прогнози для військової сфери Росії? Там є дві проблеми, кажуть західні аналітики, – брак сучасних озброєнь та технологій і скорочення ринків збуту, бо такі великі клієнти росіян, як Китай чи Індія, нарощують власну воєнну промисловість.

Однак, є ще й інша перешкода, яка може завадити російським керівникам реалізувати свої військові амбіції, зазначає експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень Найджел Інкстер, який у цьому аналітичному центрі керує програмою транснаціональних загроз
Путін наштовхується на різного роду політичну опозицію, яка стає все більш дієвою
Найджел Інкстер

«Політична зовнішність Росії починає змінюватися, – каже експерт. – Реальність свідчить, що Путін наштовхується на різного роду політичну опозицію, яка стає все більш дієвою, і – у довготривалій перспективі – можливо, більш ефективною. Тож, ту політику, яку Путін здійснював протягом довгих років, зараз буде продовжувати складніше».

«Всі ці фактори протистоять широкому та швидкому підйому Росії як військової потуги», – резюмує Найджел Інкстер.

Характерно, що й інші експерти Міжнародного інституту стратегічних досліджень схиляються до думки, що після президентських виборів у Росії, через зміни внутрішньополітичних реалій, Володимир Путін буде значною мірою зосереджений саме на внутрішній, а не на зовнішній політиці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG