Доступність посилання

ТОП новини

Хімічну кастрацію для педофілів запроваджує парламент Молдови


Приїздять до Молдови, щоб «задовольняти свої хтиві, тваринні апетити». «Ми зобов’язані захистити дітей» – парламентарій
Після викриття гучних сексуальних злочинів проти дітей парламент Молдови цього тижня проголосував за запровадження примусової хімічної кастрації для педофілів. Так мають карати тих, хто знущався над дітьми до 15 років. Покарання стосується і громадян Молдови, і іноземців. Деякі європейські країни також застосовують кастрацію, але така практика залишається дуже суперечливою.

Молдова – найбідніша держава Європи – стала магнітом для сексуальних злочинців, включно з педофілами. Щоб захистити дітей, парламент Молдови схвалив закон, який передбачає примусову хімічну кастрацію для педофілів, а в деяких випадків і для ґвалтівників.

Під час хімічної кастрації вводять препарати, які знижують рівень тестостерону, а отже, сексуальне бажання.

Автор законопроекту, депутат парламенту Молдови з Ліберальної партії, Валеріу Мунтяну наводить офіційні дані, за якими 15 педофілів, яких зловили в Молдові останнім часом, потім знову скоювали подібні злочини.

«Молдова, на наш сором, стала туристичним об’єктом для ґвалтівників з усіх європейських держав, які приїздять, щоб тут задовольняти свої хтиві, тваринні апетити. Ми зобов’язані захистити дітей», – наголосив Мунтяну в інтерв’ю Радіо Свобода.

Молдовський депутат каже, що уважно вивчав європейське законодавство. Чехія і Польща запровадили обов’язкову хімічну кастрацію для педофілів у деяких випадках. Німеччина, Велика Британія, Данія і Швеція пропонують кастрацію вже засудженим за сексуальні злочини на добровільній основі.

Росія схвалила закон, схожий на молдовський, в лютому. Подібний документ розглядає парламент Вірменії.

Тортури?

Але проти хімічної кастрації виступає чимало правозахисників. Їх також непокоїть застосування законів у таких державах як Молдова, де система правосуддя погрузла в корупції.

«Зміни до Кримінального кодексу Молдови означають, що процедура є обов’язковою для засудженої особи, без її згоди. Це означає, що держава легалізувала тортури», – вважає Нікіта Ґурцов, речник кишинівського представництва правозахисної організації «Міжнародна амністія».

Втім, фахівці зауважуть, що справжнім педофілам кастрація допомагає. На це звертає увагу американський психіатр Фред Берлін. «Найважливіше те, що коли досліджували сексуальних злочинців, то в них був дуже низький рівень рецидизівму», – зауважує вчений

Але Фред Берлін також говорить про те, що ті, хто скоює злочини проти дітей, часто насправді не є педофілами, а діють під впливом алкоголю, чи наркотиків, і мають низьку мораль, тому їм не допоможе медична процедура.

Проблема і в менталітеті

Зупинити сексуальний туризм до Молдови насправді може бути складніше, ніж запровадженням суворого покарання для педофілів. Центр журналістських розслідувань у Кишиневі з’ясував, що молдовських дітей відкрито «рекламують» у таких соціальних мережах як Оdnoklassniki.ru і Mail.ru. Молдовська влада в 2010 році викрила цю мережу дитячої проституції, заарештувавши її лідера Олега Сивицького, який є громадянином Росії і Норвегії. Але, як з’ясували журналісти, злочинна група далі процвітає, вже з новим керівником. За ніч із 15-літнім хлопцем беруть по 55 євро – 40 для сутенера і 15 євро для дитини.

Молдовський депутат Валеріу Мунтяну визнає, що хімічна кастрація не розв’яже проблему сексуальної експлуатації в його країні. «На жаль, у молдовських селах панує патріархальне мислення. Батьки не засуджують таких злочинів, щоб над ними не сміялися в селі. Це явище, цей злочин насправді має значно більші масштаби, ніж ми про це знаємо», – визнає політик.

Матеріал підготували: Мар’яна Драч, Robert Coalson, Heather Maher
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG